Nasze projekty

60 lat żywiła się tylko Eucharystią. Brazylijka, która poświęciła życie modlitwie

Floripes de Jesús, lepiej znana jako Lola, to Brazylijka, która przez 60 lat żywiła się wyłącznie Eucharystią. Jakiś czas temu historię Sługi Bożej przypomniał w mediach społecznościowych ks. Gabriel Vila Verde.

Lola urodziła się w 1913 roku w stanie Minas Gerais w Brazylii. W wieku 16 lat spadła z drzewa. Wypadek zmienił jej życie. Została sparaliżowana i „jej ciało się zmieniło – nie czuła już głodu, pragnienia ani senności. Żadne lekarstwo nie było skuteczne ”- powiedział brazylijski ksiądz Gabriel Vila Verde, który podzielił się historią Loli w mediach społecznościowych.

Floripes de Jesús zaczęła się odżywiać jedną konsekrowaną Hostią dziennie. „Żyła w ten sposób przez 60 lat” powiedział Vila Verde. Ponadto „przez długi czas pozostawała w łóżku bez materaca, jako forma pokuty”.

Wiara w świętość świeckiej rosła, a tysiące pielgrzymów przyjeżdżało, aby ją zobaczyć w jej domu. „W księdze podpisów gości z lat 50. XX wieku odnotowano, że w ciągu zaledwie miesiąca odwiedziło ją 32 980 osób” – napisał. Wszystkich, którzy ją odwiedzali Lola prosiła o pójście do spowiedzi, przyjęcie komunii oraz nabożeństwo w pierwszy piątek ku czci Najświętszego Serca Jezusowego.

Reklama
Reklama

Kiedy abp Mariana Helvécio Gomes de Oliveira poprosił Lolę o zaprzestanie przyjmowania gości i „życie w ciszy i prywatności”, posłuchała. „Biskup pozwolił na wystawienie Najświętszego Sakramentu w pokoju Loli, gdzie raz w tygodniu odbywały się również Msze św.”- podkreślił Vila Verde oraz dodał, że kobieta niezmiennie każdego dnia otrzymywała komunię.

Kapłan zauważył, że Lola poświęciła swoje życie modlitwie za kapłanów i szerzeniu kultu Najświętszego Serca Jezusowego. Znana była z mówienia: „Kto chce mnie szukać, znajduje mnie w Sercu Jezusa”.

Lola zmarła w kwietniu 1999 r. W jej pogrzebie wzięło udział 22 księży i ​​około 12 000 wiernych. W 2005 roku została ogłoszona przez Stolicę Apostolską Sługą Bożą.

Reklama
Reklama

ZOBACZ TEŻ: Bp Muskus: miniony rok uświadomił nam, że wiara to coś więcej niż zwykłe praktyki religijne

kh/CatholicNewsAgency/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite