Prezydent Zełenski wygłosił przemówienie po polsku. „Dziękuję za wasze historyczne wsparcie”

"Nasze narody przeszły długą drogę i w końcu osiągnęły największe porozumienie w historii" - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wygłoszonym po polsku przemówieniu, które opublikowano w mediach społecznościowych w poniedziałek 15 sierpnia.

fot. Володимир Зеленський /Facebook

Ukraiński przywódca wygłosił przemówienie w całości po polsku na tle flag Polski i Ukrainy, zwracając się do Polaków jako „drogich przyjaciół, sojuszników i braci”.

Nasze narody przeszły długą drogę i w końcu osiągnęły największe porozumienie w historii, w głównej dla Ukraińców i Polaków sprawie. Jest to sprawa wolności. Tylko razem możemy bronić niepodległości naszych państw dla przyszłych pokoleń – podkreślił Zełenski.

„Z całego serca życzę jednego”

Prezydent zaznaczył, że Ukraińcy i Polacy walczą razem, dlatego też na pewno będą świętować wspólnie „zwycięstwo w bitwie o wolność i naszą wspólną europejską przyszłość”.

Reklama
Reklama

Dziękuję za wasze historyczne wsparcie. Serdecznie gratuluję z okazji święta Wojska Polskiego i z całego serca życzę jednego: jak najszybszego zwycięstwa. Chwała Polsce! Chwała Ukrainie! – zakończył Zełenski.

kh/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę