Nasze projekty

Polka ofiarą ataku maczetą w Niemczech

Kobieta, która zginęła w Niemczech w wyniku ataku maczetą, była Polką. Poinformował o tym niemiecki "Bild". Polskie ministerstwo spraw zagranicznych nie potwierdza tych doniesień. Służby konsularne sprawdzają tę informację

Do tragedii doszło późnym popołudniem w Reutlingen na południu Niemiec. Uzbrojony w maczetę mężczyzna zaatakował kobietę pracującą w lokalu z kebabami i ranił dwie inne osoby. Napastnik został schwytany przez policję.

Według niemieckiej prasy, zabita Polka była w ciąży. 21-letni mężczyzna, który ją zaatakował pracował razem z nią w lokalu z kebabami. Był uchodźcą z Syrii ubiegającym się o azyl. Mężczyzna był znany policji. Według niemieckich śledczych, sprawy nie można kwalifikować jako czynu o charakterze terrorystycznym.

Reklama
Reklama

W ostatnich dniach Niemcami wstrząsały brutalne ataki na niewinnych ludzi. W piątek niezrównoważony psychicznie nastolatek zastrzelił dziewięć osób w centrum handlowym w Monachium. Na początku tygodnia niedaleko Wuerzbuerga młody mężczyzna zaatakował siekierą pasażerów regionalnego pociągu, ciężko raniąc cztery osoby. Sprawca – uchodźca z Afganistanu albo Pakistanu – działał z pobudek polityczno-religijnych.


Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/vey&IAR wcześniejsze/wk

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite