Nasze projekty

Pakistan ostrzega chrześcijan przed atakami

Pakistańska policja wysłała do wszystkich parafii chrześcijańskich na terenie kraju ostrzeżenie przed możliwymi atakami terrorystycznymi w związku ze sprawą Asi Bibi.

Do treści listu wystosowanego przez władze policji pakistańskiej z siedzibą w Lahore, stolicy kraju, dotarła agencja informacyjna Fides. W związku z możliwymi atakami policja wezwała instytucje chrześcijańskie i parafie do „zachowania czujności”. Zapewnia jednocześnie, że wprowadza dodatkową ochronę chrześcijańskich miejsc kultu i kościołów.

W odpowiedzi na te ostrzeżenia anglikański biskup Peters Humphrey, stojący na czele wspólnoty „Kościół Pakistanu” w Peszawarze, powiedział agencji Fides, że ufa zapewnieniom policji, że ta zrobi wszystko by ochronić kościoły w mieście. – Wiemy, że to krytyczny moment, ufamy jednak pracy policji. Będziemy nadal pełnić naszą misję, przy pełnej współpracy z policją i rządem – powiedział bp Humphrey.

Z kolei świecki katolik Patras Adeel Chaudhry, wiceprezes Jezus Życie Tv, zapewnia: – Jako chrześcijanie będziemy bardzo starannie i rozważnie organizować nasze spotkania i uroczystości, także te z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia. Modlimy się o ochronę wiernych, a także w intencji służb bezpieczeństwa, oddanych naszej ochronie. Jesteśmy świadomi delikatnej sytuacji i współpracujemy z policją i rządem.

Reklama
Reklama

Obecne ostrzeżenia mają związek z nastrojami panującymi w Pakistanie po wyroku sądu uniewinniającym chrześcijankę Asię Bibi z zarzutu bluźnierstwa przeciwko Mahometowi. W całym kraju trwają protesty organizowane zwłaszcza przez muzułmańskie organizacje Tehrik-i-Taliban Pakistan i Jamaat-ul-Ahrar. One także są już podejrzewane o planowanie ataków terrorystycznych na placówki chrześcijańskie.

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite