Nasze projekty

Nowy biskup Neapolu wzywa do walki z mafią

Nowy arcybiskup Neapolu Domenico Battaglia zamierza występować zdecydowanie przeciwko cammorze i wszelkiej przestępczości zorganizowanej. „Kościół jest wezwany do odegrania proroczej roli w tej walce” – powiedział hierarcha 3 lutego w rozmowie z dziennikiem „Avvenire”.

Dodał, że należy działać wspólnie z organami państwowymi i wyjaśnić sprawę „na wszystkich płaszczyznach”.

Jego zdaniem gospodarcze skutki lockdownu z powodu koronawirusa ułatwiły „wirusowi mafii” zagnieżdżenie się w „ranach niesprawiedliwości społecznej”. Camorra  obiecuje wolność i szybkie zyski, w rzeczywistości trzyma ludzi w swych szponach – stwierdził abp Battaglia.

Podkreślił, że jedyną bronią Kościoła i państwa w tej walce jest wiarygodność. Jeśli nie uda się jej odzyskać, camorra będzie nadal wciągała w swój system coraz więcej młodzieży. Odzyskanie wiarygodności jest możliwe tylko przez konkretne zaangażowanie w potrzeby ludzi – podkreślił hierarcha.

Reklama
Reklama

Abp Domenico Battaglia, który 20 stycznia skończył 58 lat, został powołany na to stanowisko przez Franciszka 12 grudnia 2020. Jego poprzednikiem był 77-letni obecnie kardynał Crescenzio Sepe, który kierował tą archidiecezją od 20 maja 2006. Region Kampanii, którego stolicą jest właśnie Neapol, jest znany z problemów społecznych i aktywnego świata kryminalnego.

SPRAWDŹ: Kolejny cud św. Januarego w Neapolu

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę