Nasze projekty

Lourdes organizuje wirtualną pielgrzymkę do groty objawień

W rocznicę ostatniego objawienia Matki Bożej św. Bernadecie Soubirous, które przypada 16 lipca, sanktuarium maryjne w Lourdes organizuje ogólnoświatową pielgrzymkę wirtualną do groty objawień. Inicjatywa jest odpowiedzią na ograniczenia w ruchu pielgrzymkowym, które spowodowała pandemia koronawirusa.

Co roku sanktuarium odwiedzają 3 mln pielgrzymów, w tym 50 tys. chorych i niepełnosprawnych, którymi opiekuje się 100 tys. wolontariuszy. Z powodu epidemii niemal wszystkie te osoby nie będą mogły przyjechać do Lourdes, dlatego właśnie z myślą o nich przygotowano inicjatywę wirtualnej pielgrzymki. Dzięki niej wierzący z całego świata będą mogli przyłączyć się do Eucharystii, różańca w grocie, a także tradycyjnej procesji ze świecami. Przewidziano również świadectwa i programy, które ukazują różne aspekty misji tego sanktuarium.

W związku z epidemią zarówno całe Lourdes, żyjące w dużej mierze z pielgrzymów, znalazło się w bardzo trudnej sytuacji. Ruch jest w tym roku bardzo ograniczony, a sanktuarium, które zatrudnia 320 osób, szacuje, że starci na epidemii 8 mln euro. Pomimo tych problemów nie rezygnuje jednak ze swej duchowej misji i dlatego stara się dotrzeć do pielgrzymów w ten niekonwencjonalny sposób. W dzień wirtualnej pielgrzymki przewidziano 15 godzin transmisji w telewizji i internecie.

KAI/kh

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite