Nasze projekty

Liczba aborcji większa niż liczba ofiar chorób, wypadków i samobójstw

Jak podaje hiszpański katolicki portal internetowy ForumLibertas.com, w tym roku liczba wykonanych aborcji przekroczyła łączną liczbę ofiar koronawirusa, malarii, raka, chorób zakaźnych, samobójstw, wypadków w ruchu drogowym oraz głodu. Dane te opierają się na oficjalnych materiałach ONZ.

ForumLibertas.com zwraca uwagę, że „kryzys zdrowotny wywołany pandemią COVID-19 był historycznym i trudnym wydarzeniem, którego skutków nie możemy jeszcze w pełni zmierzyć” i przyznaje, że „liczba zgonów spowodowanych infekcją tego koronawirusa nie jest w pełni określona”, jednak „ta informacja pozwala spojrzeć na śmierć z innej perspektywy”. – Można nawet dojść do wniosku, że są umarli pierwszej i drugiej klasy, przynajmniej pod względem opinii publicznej, mediów i traktowania politycznego – czytamy w artykule.

Według dostępnych danych w okresie od 1 stycznia do 1 maja tego roku ok. 12,2 mln osób zmarło z powodu wymienionych chorób. W tym czasie w wyniku aborcji śmierć poniosło 14,2 mln dzieci.

Szczegółowe dane wskazują, że wskutek wirusa COVID-19 zmarło w tym okresie na świecie 237 469 osób, na malarię – 327 267, samobójstwa popełniło 357 785 osób, a wypadki drogowe pociągnęły za sobą śmierć osób. Z powodu różnych chorób zakaźnych zmarło 4 331 251. Daje to łączną liczbę 12 175 780 ofiar.

Reklama
Reklama

W tym samym okresie odnotowano na świecie oficjalnie 14 184 388 aborcji, jednak liczba ta może być wyższa, z uwagi na fakt, że w wielu krajach są one albo formalnie zakazane, albo ich dokonanie jest poważnie ograniczone.

os, ForumLibertas, KAI/Stacja7

 

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite