Nasze projekty

Krytyka gender może być w Szkocji uznawana za przestępstwo

W szkockim parlamencie zaprezentowano projekt ustawy o przestępstwach z nienawiści i porządku publicznym. Projekt ten uznaje wszelką krytykę ideologii gender za przestępstwo.

Zwierzchnicy wspólnot chrześcijańskich wezwali pomysłodawców tego zapisu do usunięcia go, ponieważ ich zdaniem ustawa zagraża wolności słowa i sumienia. W liście skierowanym do ministra wzywają do większego zwrócenia uwagi na ochronę praw obywatelskich. „Ludzie powinni mieć całkowitą swobodę wypowiadania swojego zdania, łącznie z wyrażaniem krytycznych uwag w stosunku do Kościołów i wiary” – czytamy w liście.

Jak podkreślają, obecnie kwestie gender są przedmiotem szerokiej i emocjonalnej dyskusji publicznej, która jest niezbędna, gdy społeczeństwo zmaga się z nowymi ideami. „Jesteśmy przekonani, że opinie krytyczne, to znaczy sprzeczne z tezą, że płeć jest płynna i zmienna, też powinny zostać wysłuchane” – napisali biskupi i duchowni ewangeliccy.

Zdaniem autorów listu cztery tygodnie na zatwierdzenie ustawy, to zdecydowanie za krótki okres, aby parlament miał czas na wystarczającą refleksję nad konsekwencjami wprowadzenia nowego prawa. „Jak dotąd nie zaproponowano żadnego rozwiązania kwestii ograniczenia wolności słowa, które bez wątpienia wprowadza projekt nowej ustawy. Należy wstrzymać się z uchwaleniem tych przepisów i umożliwić otwartą debatę na ich temat w przestrzeni publicznej” – czytamy w liście.

Reklama
Reklama

CZYTAJ TEŻ: Zakaz pokazywania symboli religijnych w czasie egzaminu online

os, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite