Krytyczna sytuacja w Mariupolu. Burmistrz: dwa dni piekła

"Sytuacja w Mariupolu jest krytyczna" - informuje NEXTA. W mieście nie ma wody, prądu, jedzenia, a ofiary są chowane w masowych grobach z powodu nieustannych ostrzałów.

fot. Inna Sovsun/Twitter

„Sytuacja w Mariupolu jest krytyczna. Miasto jest bombardowane co pół godziny. Rosyjskie lotnictwo strzela pociskami głównie do obszarów mieszkalnych. Burmistrz Boychenko powiedział, że okupanci używają zakazanej broni” – podaje NEXTA.

Według burmistrza, okupanci „cynicznie przetrzymują w niewoli 400 tys. mieszkańców Mariupola, którzy codziennie czekają na korytarz humanitarny”.

Dwa dni piekła, Armagedon, które zaaranżowały dla nas wojska rosyjsko-faszystowskie – powiedział burmistrz.

Reklama
Reklama

W mieście nie ma wody, jedzenia, prądu, ogrzewania i łączności. Ludzie giną, gdy wychodzą z piwnic w poszukiwaniu wody. Wyjście na ulicę równa się samobójstwu. Często, by móc iść dalej, trzeba wymijać góry leżących zwłok – powiedział paulin ojciec Paweł Tomaszewski, któremu udało się ewakuować z Mariupola.

Z powodu nieustannych ostrzałów ciała ofiar są chowane w masowych grobach. Według ostatnich danych, w Mariupolu zginęło 1200 osób.

Reklama
Reklama

Gdy wyjeżdżaliśmy, Mariupol był bardzo zniszczony. Nie było dzielnicy miasta, gdzie nie spadałyby pociski, gdzie nie byłoby zniszczeń, zniszczonych bloków i budynków. Z diabelską intencją niszczą miasto, równają je z ziemią. To wielka tragedia dla ludzi, którzy nie mogą wyjść na zewnątrz, nie mogą nic kupić, nie mogą funkcjonować normalnie, bo zawsze jest zagrożenie życia – mówił paulin.

ZOBACZ: Zełenski o zbombardowaniu szpitala: to dowód ludobójstwa

Reklama

Rosjanie zbombardowali w środę szpital położniczy w Mariupolu, co Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy, nazwał „dowodem na ludobójstwo”.

Ludzie pod gruzami. Dzieci pod gruzami. To jest okrucieństwo! – powiedział.

kh, Vatican News/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę