Nasze projekty

Kard. Krajewski przekazał papieskie lody dla dzieci migrantów

Papieski jałmużnik kard. Konrad Krajewski spotkał się dziś z uchodźcami czasowo przebywającymi w ośrodku Mondo Migliore w miejscowości Rocca di Papa pod Rzymem. Ich tragedię śledziła niedawno cała Europa w związku z odmową przyjęcia ich przez Włochy.

Spotkanie odbyło się w związku z rychłym opuszczeniem tego ośrodka przez część uchodźców, którzy zostaną ulokowani w różnych włoskich diecezjach w związku ze zobowiązaniem, jakie złożył niedawno włoski Episkopat. Wszyscy przypłynęli do Włoch niedawno na statku Straży Przybrzeżnej Diciotti, która uratowała ich wcześniej u wybrzeży Lampedusy. Przez kilka tygodni rząd Włoch odmawiał przyjęcia w jakimkolwiek włoskim porcie pasażerów Diciotti próbując zmusić do współpracy pozostałe kraje UE. Wówczas w sprawę włączyli się włoscy biskupi deklarując przyjęcie przez włoski Kościół 100 spośród 177 uratowanych migrantów. Według służb wielu spośród nich to ofiary tortur i handlu ludźmi. Teraz mają znaleźć nowe miejsce do życia w ośrodkach prowadzonych m.in. przez Caritas Włochy. Punktem przesiadkowym jest właśnie podrzymski ośrodek Mondo Migliore, który odwiedził dziś kard. Konrad Krajewski.

Wszystkim obecnym tu dzieciom papieski jałmużnik przywiózł lody – specjalny prezent od Franciszka. – Te lody to błogosławieństwo Ojca Świętego dla was, szczególnie dla tych, którzy niedługo  wyjeżdżają. Życzeniem jest, aby znaleźli tutaj – we Włoszech, wszędzie, hojne chrześcijańskie serca i żebyście mogli wreszcie poczuć się jak w domu – mówił kard. Krajewski do zgromadzonych. Na chłodny prezent od papieża wszystkie dzieci zareagowały entuzjastycznie. Jałmużnik papieski zażartował wówczas: Papież nie chce ochłodzić waszych serc, wręcz przedziwnie. To znak, że was rozpieszcza.

Spośród 100 przybyłych ze statku Diciotti przyjętych przez włoskie diecezje zostało dotychczas 35. Do piątku wszyscy pozostali mają zostać przetransportowani do miejsc docelowego pobytu.

Reklama
Reklama

ad, SIR/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite