Nasze projekty

Kanclerz Papieskiej Akademii Nauk: ONZ to nie diabeł

Organizacja Narodów Zjednoczonych to nie diabeł, dlatego papieski think tank, jakim jest Papieska Akademia Nauk może z nią współpracować - powiedział kanclerz Akademii, bp Marcelo Sánchez Sorondo. Dodał, że Kościół będzie współpracował z ONZ we wszystkich projektach, które nie są sprzeczne z jego nauczaniem.

Papieska Akademia Nauk wraz z ONZ organizuje 22 lipca w Watykanie jednodniową konferencję nt. zrównoważonego rozwoju, a dzień wcześniej – warsztaty z udziałem burmistrzów 60 wielkich miast z całego świata świata nt. walki ze współczesnym niewolnictwem.

 

Jest to już druga w tym roku inicjatywa Akademii współorganizowana z ONZ. W kwietniu w Watykanie odbyło się międzynarodowe spotkanie pod hasłem: „Chrońmy ziemię. Ludzką godność. Wymiary moralne zmian klimatycznych i zrównoważonego rozwoju”, z udziałem m.in. sekretarza generalnego ONZ Ban Ki-moona.

Reklama

 

Współpraca ta spotyka się jednak z krytyką niektórych środowisk kościelnych, podkreślających, że Watykan współpracuje z osobami czy organizacjami promującymi np. „kontrolę urodzeń” sposobami stojącymi w sprzeczności z nauczaniem Kościoła. Odpowiadając na te obiekcje na konferencji prasowej w Watykanie 15 lipca bp Sánchez oświadczył, że Kościół współpracuje ze wszystkimi w stawianiu czoła wspólnym problemom.

 

Reklama

– ONZ to nie diabeł, wręcz przeciwnie – podkreślił hierarcha. Przypomniał, że podczas swej wizyty w ONZ w 1965 r. powiedział na sesji zgromadzenia ogólnego, iż ta światowa organizacja jest niezbędna dla świata i pokoju. Podobne wsparcie dla jej działania wyrazili kolejni papieże w czasie swych wizyt w ONZ. – Widzenie w ONZ diabła, do czego mają skłonność niektórzy ludzie prawicy, nie jest stanowiskiem Stolicy Apostolskiej – oświadczył bp Sánchez.


pb (KAI/CNS) / Watykan

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę