Nasze projekty

Jest logo i hasło pielgrzymki papieża do Iraku

Kościół katolicki w Iraku opublikował logo oraz hasło planowanej w dniach 5-8 marca wizyty papieża Franciszka w tym kraju. Postać papieża ukazana jest na tle mapy Iraku z wyraźnie zaznaczonymi rzekami: Tygrysem i Eufratem oraz palmą.

Ponadto w górnej części nad flagami Watykanu i Iraku umieszczony jest gołąb, symbol upragnionego pokoju po latach krwawego konfliktu. Wokół umieszczono po arabsku, kurdyjsku i chaldejsku hasło papieskiej wizyty – cytat z Ewangelii św. Mateusza: „Wszyscy braćmi jesteście” (Mt 23, 8), nawiązujący także do niedawnej encykliki papieża Franciszka „Fratelli tutti”.

Logo i hasło papieskiej wizyty opublikował na swojej stronie internetowej patriarcha chaldejsko-katolicki, kard. Louis Raphaël Sako.

Jednak ze względu na obecną sytuację pandemii koronawirusa papieska wizyta ciągle stoi pod znakiem zapytania. W emitowanym w niedzielę 10 stycznia wywiadzie dla włoskiej telewizji Canale 5 papież przyznał, że nie wie, czy podróż dojdzie do skutku.

Reklama
Reklama

O planowanej wizycie papieża w Iraku Watykan poinformował na początku grudnia. Jednocześnie jednak zastrzeżono, że będzie to zależało od sytuacji pandemii koronawirusa. Watykan nie opublikował dotychczas programu papieskiej podróży. Wymieniono jedynie ogólnie Bagdad, Erbil, Mossul, Karakosz oraz Ur.

Byłaby to pierwsza wizyta papieża w Iraku. Od dawna już rozważano możliwość wizyty papieża w tym kraju zamieszkanym w większości przez szyitów, jednak na zwłokę wpływała sytuacja bezpieczeństwa oraz pandemia. Media zwracają uwagę, że wielkim wyzwaniem dla organizatorów – obok pandemii – jest także sytuacja bezpieczeństwa w tym kraju.

SPRAWDŹ: Franciszek: Wszyscy powinni przyjąć szczepionkę

Reklama

ag/KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę