Nasze projekty

Irlandzki ksiądz chce transmitować msze na cmentarzach za pomocą drona

Irlandzki duchowny zamierza transmitować Msze św. odprawiane na cmentarzach. Wykorzysta w tym celu drony. Ks. Patsy Lynch z diecezji Kerry sam będzie je pilotował.

Pixabay.com/adonyig

Jego inicjatywa ma związek z zaleceniami, które zostały wprowadzone z kolejną falą zakażeń koronawirusem w Irlandii. Władze zalecają, by ludzie nie gromadzili się na cmentarzach. Jego transmisje mają być prowadzone od połowy lipca z cmentarzy w Portmagee, Glen i Ballinskelligs w parafii Prior, której jest proboszczem.

Duchowny zamierza także pokazywać groby osób zmarłych w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Obejdę z kamerą i zrobię zbliżenia grobów, tak by rodziny mogły je zobaczyć w czasie Mszy. Zapalę też na nich znicze – zapowiedział duchowny.

Według obecnych regulacji antycovidowych w Irlandii, w nabożeństwach w kościołach może uczestniczyć do 50 osób, natomiast na zewnątrz – do 200. Dlatego w diecezji Kerry, z siedzibą w Killarney w południowo-zachodniej Irlandii, miały być odprawiane Msze na cmentarzach. Jednak plany te pokrzyżował wariant Delta.

Reklama

W tej sytuacji ks. Lynch postanowił wykorzystać nowoczesne technologie do transmisji liturgii i zachęcił innych duchownych, by zrobili to samo w swoich parafiach.

ag/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę