Nasze projekty

Franciszek: Zdrowe odżywianie powinno być prawem człowieka

„Zdrowe odżywianie powinno być powszechnym prawem człowieka” - stwierdził papież Franciszek w przesłaniu do Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa FAO, ogłoszonym 12 lutego w Rzymie.

„Wielu ludziom, zwłaszcza dzieciom, nadal brakuje podstawowego pożywienia – ubolewał papież i podkreślił, że „głód pozostaje śmiertelną plagą”.

W swoim przesłaniu Franciszek pochwalił również rolę roślin strączkowych w globalnym żywieniu, mówiąc, że soczewica, fasola, groch i ciecierzyca, które można znaleźć na stołach wielu rodzin, spełniają szerokie zapotrzebowanie na białko. Jako warzywa pożywne, a jednocześnie niewymagające, są one szeroko rozpowszechnione ponad granicami geograficznymi, klasami społecznymi i kulturami.

Ojciec Święty wezwał też do zrównoważonego rolnictwa. Papież podkreślił, że kobiety wiejskie, a w szczególności kobiety tubylcze, mogą nas nauczyć, jak wspólny wysiłek i poświęcenie mogą zapewnić dostęp do żywności i jej sprawiedliwy podział.

Reklama
Reklama

Okazją do papieskiego przesłania była konferencja FAO zorganizowana z okazji międzynarodowego dnia roślin strączkowych obchodzonego rokrocznie 10 lutego.

SPRAWDŹ: Papież na Wielki Post: Odnowa wiary, nadziei i miłości to nie opcja, ale konieczność

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite