Nasze projekty

Franciszek. Spektakl o Bożym szaleńcu

Z morza pozytywnej ludzkiej energii wyłania się spektakl o życiu świętego Franciszka z Asyżu. Przygotowują go i wystąpią w nim mieszkańcy Żor i okolic, a pokazany zostanie już 27 kwietnia, o godz. 19.30 w kościele św. Stanisława w Żorach.

Spektakl jest próbą dotarcia, wraz z widzami, do prawdy o młodzieńcu, który z rozrywkowego mieszczanina zmienił się w Bożego szaleńca, odrzucającego wszelkie ziemskie wartości. Postać Franciszka obrosła w legendy, które tworzą w wielu z nas obraz miłego zakonnika, głoszącego kazania ptakom. Twórcy przedstawienia i wykonawcy ról udowodnią, że syn bogatego kupca z Asyżu był postacią o wiele bardziej intrygującą i skomplikowaną. W spektaklu pojawią się również piosenki oraz muzyka, skomponowane specjalnie na tę okazję.

Franciszek. Spektakl o Bożym szaleńcu

Występ będzie połączeniem otwartych serc wielu amatorów oraz osób, które zajmują się zawodowo tworzeniem. Dlaczego zdecydowali się poświęcić swój własny czas? Bo podobnie jak Franciszek, poczuli, że chcą czegoś więcej. Jedni przygotowują scenografię, inni ćwiczą role, jeszcze inni układają choreografię lub śpiewają, ktoś komponuje, ktoś szyje stroje… Morze pozytywnej ludzkiej energii. Występujący otrzymali wsparcie organizacyjne za strony Parafii św. Stanisława bpa i m. w Żorach oraz Miejskiego Ośrodka Kultury.

Reklama
Reklama

 

Niedziela Bożego Miłosierdzia, dzień kanonizacji Jana Pawła II, dokonanej przez papieża Franciszka – czyż to nie piękny moment, aby ukazać postać tego, który zawierzył do końca słowom Ewangelii?

Przeczytaj również

 

Reklama
Reklama

Spektakl „Franciszek”, 27 kwietnia, o godz. 19.30. Zapraszamy do Żor.


www.skene.com.pl

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę