Nasze projekty

Franciszek: Panama stanie się hubem nadziei

W tych dniach Panama nie będzie wspominana ze względu na znaczenie jej Kanału, ale dlatego, że stanie się "hubem" nadziei - powiedział papież Franciszek w przemówieniu wygłoszonym do przedstawicieli władz Panamy 24 stycznia.

Nawiązując do postaci Simón Bolivara, który stał na czele starań o wyzwolenie Ameryki Południowej spod panowania Hiszpanów, Franciszek zaznaczył na początku, że Panama może być uważana na ziemię zwołania i marzeń. – Bycie ziemią zwołania oznacza celebrowanie, uznanie i wysłuchanie swoistych cech każdego z tych ludów a także wszystkich ludzi, którzy tworzą oblicze Panamy oraz umiejętność tworzenia przyszłości otwartej na nadzieję, aby być zdolnymi do obrony dobra wspólnego ponad interesami jedynie nielicznych czy służących nielicznym, kiedy istnieje stanowcza decyzja by sprawiedliwie dzielić swoje dobra.  – zauważył Franciszek. 

Postawił w tym kontekście wyzwanie zgromadzonym przedstawicielom władzy, mówiąc do nich, jak wielkie wymagania stawiają im młodzi ludzie. Mianowicie jest to „życie zgodne z posiadaną godnością i powierzoną im władzą”. – Jest to zachęta do życia z wyrzeczeniem i przejrzystością, w konkretnej odpowiedzialności za innych i za świat – dodał.

Zauważył następnie, że rozpoczęte wczoraj Światowe Dni Młodzieży postawią wyzwanie także innym. Komu? „Wyzwanie poglądom ludzi zwiedzionych rezygnacją, chciwością czy zniewolonych paradygmatem technokratycznym, wierzących, że jedyna możliwa droga prowadzi przez „grę rywalizacji”, spekulacji i „prawo silniejszego, gdzie możny pożera słabszego” .

Reklama
Reklama

W tych dniach Panama będzie wspominana nie tylko jako centrum regionalne lub punkt strategiczny dla handlu czy tranzytu ludzi. Stanie się „hubem” nadziei Stanie się „hubem” nadziei!

Pełny tekst przemówienia Ojca Świętego znajdziesz >>tutaj

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite