Nasze projekty

Dziś wspomnienie św. Matki Teresy

W indyjskiej Kalkucie kanonizację Matki Teresy uczczono 4 września uroczystą Mszą św. Siostry z założonego przez nową świętą zgromadzenia Misjonarek Miłości w niedzielny poranek pielgrzymowały do jej grobu, złożyły kwiaty, zapaliły świece i śpiewały pieśni ku czci "Anioła Ubogich" - donosi francuska agencja informacyjna AFP.

Transmisję uroczystości kanonizacyjnej na palcu św. Piotra siostry wraz z podopiecznymi oglądały na wielkim ekranie. Siostra Mary Lysa powiedziała AFP: „Jest to dzień radości, dzień wdzięczności i jeden dzień wielu, wielu błogosławieństw”. Z kolei 32-letnia Konica Cecilia, która za życia spotkała często Matkę Teresę w Kalkucie także zapaliła świecę na jej grobie. W ten sposób podziękowała świętej za to, że kiedyś dała ona jej ubogim rodzicom pieniądze aby mogła pójść do szkoły. „Kiedy jestem w tarapatach, zawsze pociesza mnie pamięć o niej” – wyznała Hinduska.

W Kalkucie św. Matka Teresa założyła „Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Miłości” zaaprobowane przez papieża w 1950 roku a w trzy lata później powstał obecny dom macierzysty. W 1959 r. otworzyła dom starców i centrum dla trędowatych, a w dwa lata później miasto Shanti Nagar (Miasto Pokoju). Nieco później podobne placówki zaczęły powstawać w wielu dużych miastach Indii ale też i w innych krajach.

Św. Matka Teresa zmarła w Kalkucie 5 września 1997 r. w wieku 87 lat i tam została pochowana.

Reklama

tom (KAI) / Kalkuta

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę