Nasze projekty

Chile: 700 adwokatów przeciwnych legalizacji aborcji

Ponad 700 adwokatów w Chile opowiedziało się przeciwko inicjatywie prawnej prezydent Michelle Bachelet zmierzającej do legalizacji aborcji w określonych przypadkach. To jest poważny w konsekwencjach atak na niewinne osoby, nie mogące się bronić, skrytykowali adwokaci w liście otwartym, cytowanym przez media chilijskie.

Chile jest jednym z nielicznych krajów, w którym obowiązuje całkowity zakaz aborcji. Rząd tego kraju przedstawił inicjatywę, na mocy której aborcji można byłoby dokonać legalnie w trzech przypadkach: jeśli nienarodzone dziecko nie ma szans na przeżycie, gdy ciąża zagraża życiu matki oraz gdy ciąża jest skutkiem gwałtu.

Liberalizacja ustawy aborcyjnej budzi kontrowersje. Kościół katolicki w przeszłości wypowiadał się wielokrotnie przeciwko. Arcybiskup Santiago, kard. Ricardo Ezzati, podczas spotkania we wrześniu ub. r. wręczył ministrowi spraw wewnętrznych Mario Fernandezowi pół miliona podpisów przeciwko zmianie obowiązującej ustawy. Prezydent Bachelet niedawno potwierdziła obronę propozycji swego rządu. Podkreśliła, że znaczna większość społeczeństwa popiera możliwość przerwania ciąży. „Jestem przekonana, że możliwość podjęcia decyzji powinny mieć kobiety” – stwierdziła prezydent Bachelet.


ts (KAI) / Santiago

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite