Nasze projekty

Centrum sportowe w Tanzanii wybudowane przez polskiego misjonarza

Profesjonalna sala gimnastyczna, kort tenisowy, boisko do piłki nożnej oraz do siatkówki, a wkrótce również siłownia - taki kompleks sportowy powstał w Tanzanii za sprawą polskiego misjonarza. Centrum powstało przy szkole misyjnej w Buhemba na zachodzie Tanzanii. Placówkę prowadzi o. Maciej Braun CR.

fot. Unsplash

Wenanty Gym Center – taką nazwę nosi nowe centrum sportowe wybudowane w Tanzanii. Praca nad projektem zaczęła się 2 listopada 2020 r., a dziś budynek stoi i jest gotowy do użytku przez dzieci. Modliłem się o dobrych ludzi za jego przyczyną i otrzymaliśmy – śmieje się misjonarz, wspominając dobroczyńców, którzy wsparli dzieło – tłumaczy w rozmowie z Gościem Niedzielnym o. Maciej Braun CR, za którego przyczyną powstał kompleks.

O. Maciej zwrócił uwagę, że centrum sportowe to pierwszy tego typu budynek w Tanzanii. Już wkrótce pojawi się tam także siłownie. Jak wskazuje misjonarz: mamy naszą drużynę piłkarską, siedzibę klubu a docelowo, na piętrze, powstanie jeszcze radio parafialne.

„Normalne lekcje WF”

Jak zaczynaliśmy budowę, dla ludzi na początku to był szok. O co tu chodzi? A teraz jak widzą jak chłopaki grają w piłkę, to się cieszą. No i uwaga – ten budynek to pierwsze piętrowe zabudowanie w naszej wsi – tłumaczy misjonarz.

Reklama

O. Maciej na początku wybudował szkołę. Następnie pojawiła się myśl, aby dzieci mogły mieć normalne lekcje wychowania fizycznego. I tak właśnie zrodził się pomysł, aby powstało profesjonalne centrum sportowe, pierwsze takie w Tanzanii, które byłoby ogólnodostępne dla wszystkich.

Misje w Tanzanii

Obecnie o. Maciej poszukuje dla uczniów tanzańskiej szkoły, nauczyciela WF-u. Jego misją byłoby przeprowadzanie lekcji dla dzieci, ale także przeszkolenie miejscowych, aby mogli oni przeprowadzać zajęcia sportowe dla młodzieży.

Tymczasem do Buhemby przyjedzie grupa dziesięciu wolontariuszy z Polski, którzy będą prowadzić dla dzieci półkolonie. W szkole w Buhembie uczy się ok. 300 dzieci i młodzieży. Wieś liczy niecały tysiąc mieszkańców. Do parafii, wraz z okolicą, należy ok.  2000 osób.

Reklama

kw/gosc.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę