Nasze projekty

Były gitarzysta punkowy i policjant przyjęli święcenia kapłańskie

Giulio Vanucci na pierwszy rzut oka w ogóle nie przypomina księdza. Nosi długie włosy i brodę w przeszłości należał do grupy Quanti. Co łączy byłego policjanta i byłego gitarzystę punkowego?

fot. Diecezja Prato, włochy

W sobotę w katedrze w Prato we Włoszech do grona kapłanów dołączyli Giulio Vanucci i Michele Di Stefano. „Pan nie wybrał administratorów ani supermenów, ale prostych i zawsze hojnych ludzi” – powiedział w homilii bp Prato Giovanni Nerbini.

Giulio Vanucci na pierwszy rzut oka w ogóle nie przypomina księdza. Nosi długie włosy i brodę w przeszłości należał do grupy Quanti – lokalnego zespołu punkowego. Przez ostatnie osiem lat pracował w katolickim apostolstwie.

Dla mnie bycie księdzem oznacza jeszcze większe oddanie się służbie, oznacza troszczenie się o wszystko i wszystkich – powiedział nowo wyświęcony prezbiter.

Reklama

CZYTAJ TAKŻE>>> Poruszająca modlitwa, którą napisał nowo wyświęcony ksiądz! [TEKST]

Wraz z nim święcenia kapłańskie przyjął były policjant z Bardonecchia. We mszy świętej uczestniczyło kilku jego kolegów ze służby.

Dziś nie osiągnąłem żadnego celu ale raczej rozpocząłem nową, być może nawet wyczerpującą ścieżkę – powiedział po przyjęciu sakramentu Michele Di Stefano i dodał – Jestem pewny, że ​​nie jestem sam i że mam pomoc Boga. Moim zamiarem jest być blisko ludzi cierpiących, którzy czują się samotni.

Reklama

SPRAWDŹ>>> Duchowni szkolą się jak chronić nieletnich

Michele Di Stefano obecnie posługuje w parafii San Pietro a Mezzana, z kolei Giulio Vanucci w Villa del Palco.

CNA, ilmessaggero.it, jk/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę