Nasze projekty
Zdjęcie ilustracyjne | Fot. Shannon Douglas/Unsplash

Poruszająca modlitwa, którą napisał nowo wyświęcony ksiądz! [TEKST]

Nowo wyświęcony ksiądz ułożył przepiękny tekst modlitwy, którą pomodlił się na zakończenie swojej Mszy prymicyjnej. Jej tekst porusza!

Reklama
Reklama

Na zakończenie swojej pierwszej Mszy świętej nowo wyświęcony ksiądz pomodlił się wyjątkowym tekstem modlitwy. Jej słowami wyraził wdzięczność swoim Rodzicom, rodzinie i bliskim, a przede wszystkim Bogu.

CZYTAJ TAKŻE>>> Jak księża wspominają święcenia i prymicje?

Pierwsza Msza Święta kapłana i wyjątkowe podziękowanie

Msza święta prymicyjna to szczególne wydarzenie dla każdego kapłana. To Eucharystia, którą celebruje nowo wyświęcony kapłan w swojej rodzinnej parafii. Towarzyszą mu w tym kapłani, rodzina, znajomi i cała społeczność parafialna.

Podczas Mszy świętej prymicyjnej istnieje zwyczaj składania życzeń nowo wyświęconemu księdzu a także podziękowań. 

Jeden z nowo wyświęconych księży na zakończenie swojej Mszy prymicyjnej podzielił się, że w ramach podziękowań, chce pomodlić się tekstem modlitwy, którą sam napisał i która jest wynikiem jego modlitwy. Jej tekst wzruszył uczestników do łez!

Za zgodą nowo wyświęconego księdza publikujemy ten poruszający tekst modlitwy.

CZYTAJ TAKŻE>> Jakim księdzem być dzisiaj?

Poruszająca modlitwa nowo wyświęconego kapłana

O Jezu, mój Mistrzu, witam Ciebie w moim sercu. Ty, Zmartwychwstały Panie, stałeś się chlebem, przenikasz teraz całe moje ciało, całą moją krew. Ogrom Twojej niepojętej, najdoskonalszej miłości miesza się ze mną, tak małym, tak niedoskonałym. Wiem, że jest to tylko możliwe w Twojej Boskiej miłości.

Uwielbiam Cię Jezu za Twoją wielką, odwieczną miłość. Taką, która wypowiada najcudowniejsze słowa miłości i za każdym razem przemienia je w czyn.

Witam Cię Jezu, w mojej małości, w mojej nieudolności, i wiem, że już na zawsze mogę żyć tylko dzięki Twojej doskonałej miłości. Tylko dzięki niej, mogę odpowiadać na Twoją przeogromną miłość.

Dziękuję Ci, Panie, za tę chwilę, kiedy mnie wezwałeś, kiedy wybrałeś. Dziękuję Ci za Twoją Matkę Maryję, która pokazała mi, co znaczy być blisko Ciebie. 

Dziękuję Ci za moich bliskich, za rodziców, siostrę, dziadków, rodziców chrzestnych. Dziękuję za tych, którzy mi towarzyszyli w drodze rozeznawania powołania. Za kapłanów, siostry zakonne i przyjaciół. Dziękuję Jezu przede wszystkim za to, że Ty tak po prostu jesteś.

Panie Jezu Chryste, pragnę zanurzyć w Twojej świętej, Boskiej Krwi, i zawierzyć Niepokalanemu Sercu Twojej matki Maryi całe moje kapłaństwo, całą moją rodzinę, wszystkich kapłanów tutaj obecnych i tych, którzy wspierają modlitwą, moich przyjaciół, znajomych oraz wspólnoty parafialne, gdzie wzrastałem do kapłaństwa, gdzie aktualnie posługuję i wszędzie tam, dokądkolwiek Panie mnie poślesz.

Dopełniając słowa zawierzenia pragnę Ci oddać, Panie, wszystko w tej modlitwie: 

Zabierz, Panie, i przyjmij całą wolność moją, pamięć moją i rozum, i wolę moją całą, cokolwiek mam i posiadam. Ty mi to wszystko dałeś – Tobie to, Panie, oddaję. Twoje jest wszystko. Rozporządzaj tym w pełni wedle swojej woli. Daj mi jedynie miłość Twoją i łaskę, albowiem to mi wystarcza.

Totus Tuus ego sum et omnia mea Tua sunt. Accipio Te in mea omnia. Praebe mihi cor Tuum, Maria. Jestem cały Twój i wszystko, co moje, do Ciebie należy. Przyjmuję Ciebie całym sobą. Daj mi Swoje Serce, Maryjo.


Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę