Nasze projekty

Bruksela: eksplozje na lotnisku i w centrum miasta, są ofiary

Belgijskie media informują o kolejnej eksplozji w Brukseli. Do wybuchu miało dojść w jednej ze stacji metra w dzielnicy europejskiej, gdzie znajdują się unijne instytucje. Według mediów, są ranni. Wcześniej dwie eksplozje wstrząsnęły międzynarodowym lotniskiem w Brukseli

Według różnych źródeł, jest od od 11 do 25 ofiar śmiertelnych. Są też ranni. Agencja Belga podała, że tuż przed wybuchami na lotnisku padły strzały. Świadkowie słyszeli też mężczyzn krzyczących po arabsku. Na lotnisku służby miał odnaleźć ładunek wybuchowy.

Władze Belgii podniosły alert antyterrorystyczny w całym kraju do czwartego, najwyższego poziomu.

Reklama
Reklama

Do eksplozji na lotnisku doszło krótko przed 8.00. Na zdjęciach publikowanych na stronach internetowych belgijskich mediów widać dym unoszący się nad portem lotniczym i uciekających w popłochu ludzi. Według agencji Reutera, do eksplozji doszło w hali odlotów. W ich wyniku zawaliła się część podwieszanego sufitu. Pojawiła się informacja, że co najmniej jeden z wybuchów nastąpił w pobliżu stanowiska amerykańskiego przewoźnika – American Airlines.

Reklama
Reklama

Zarządzono ewakuację wszystkich osób przebywających na terenie lotniska. Zostało ono bardzo szybko zamknięte. Wstrzymano też ruch pociągów dowożących pasażerów do do portu lotniczego.

Eksperci do spraw terroryzmu, którzy komentują wydarzenia dla belgijskich mediów, mówią o silnych wybuchach, a to oznacza, że może być dużo ofiar śmiertelnych.

Reklama

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Beata Płomecka/Bruksela/dabr

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę