Nasze projekty

Brazylia: 10 biskupów zachorowało na Covid-19, dwóch nie żyje

Dziesięciu brazylijskich biskupów zostało zakażonych koronawirusem. Dwóch z nich zmarło, czterech to ozdrowieńcy, pozostali są w trakcie leczenia. Brazylia jest drugim państwem świata pod względem liczby zakażonych.

Z informacji brazylijskiego episkopatu wynika, że ofiarami epidemii są biskup Palmares Henrique Soares da Costa, który zmarł w sobotę. Przed zgonem 57-letniego hierarchy władze kościelne Brazylii informowały o śmierci na Covid-19 emerytowanego arcybiskupa Paraiby Aldo Pagotto, który zmarł w kwietniu w wieku 70 lat. Obecnie w trakcie leczenia jest czterech członków brazylijskiego episkopatu, a innych czterech uznano już za ozdrowieńców.

Według stanu na koniec 2019 r. Kościół katolicki w Brazylii składał się z 217 diecezji oraz miał 489 biskupów, w tym 320 czynnych i 169 emerytowanych.

Dotychczas w Brazylii wskutek zakażenia koronawirusem zmarło 81,5 tys. osób, a zachorowało 2,17 mln. Ten południowoamerykański kraj jest drugim państwem świata pod względem liczby zakażonych.

Reklama
Reklama

We wtorek ministerstwo zdrowia Brazylii ogłosiło rozpoczęcie testów klinicznych nowej szczepionki z Chin przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Badaniom poddanych zostanie łącznie około 9 tys. pacjentów na terenie 12 ośrodków naukowych zlokalizowanych w sześciu stanach Brazylii.

KAI, awo

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite