Nasze projekty

Biskup z Odessy: Ukraina o krok od otwartej wojny

Poważne zaniepokojenie sytuacją na Ukrainie i głęboki smutek z powodu wydarzeń na Krymie wyraził bp Bronisław Biernacki, ordynariusz katolickiej diecezji odesko-symferopolskiej, której częścią jest Autonomiczna Republika Krymu. Jego zdaniem Ukraina znajduje się „o krok od otwartej wojny, która może objąć większą część regionu”.

– Jako katolicy dążymy do pokoju i dialogu. Rozumiemy, że każdy naród ma prawo do samodzielnego decydowania o swej przyszłości. Rozumiemy, że wszystkie zmiany polityczne powinny dokonywać się bez jakiegokolwiek wpływu z zewnątrz. Widząc teraz, że ta podstawowa reguła współżycia międzynarodowego została złamana, wzywamy wszystkie narody świata do współdziałania z Ukrainą, aby pomóc przywrócić pokój i zrozumienie między stronami konfliktu – napisał bp Biernacki w oświadczeniu przesłanym włoskiej agencji katolickiej SIR.

 

Przypomniał, że podczas trwania kryzysu na Ukrainie tamtejszy Kościół katolicki wzywał naród do modlitwy i błagania Boga o dar pokoju. Obecnie hierarcha ponowił to wezwanie do modlitwy i postu w intencji znalezienia pokojowych rozwiązań dla Ukrainy, kierując je także do członków innych narodów.

Reklama

 


pb (KAI/SIR) / Odessa

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę