Nasze projekty

Barcelona: aplikacja lokalizująca bezdomnych

Mieszkańcy Katalonii mogą korzystać z darmowej aplikacji na smartfony pomagającej w lokalizacji osób bezdomnych. Została ona opracowana z inicjatywy Fundacji Arrels, która od 20 lat opiekuje się osobom mieszkającym na ulicy.

Z danych fundacji wynika, że w Barcelonie żyje 2799 bezdomnych. Ponad połowa z nich spędza noce w przytułkach i schroniskach. Pozostali śpią w bramach, parkach i w budkach z bankomatami. Arrels zaapelowała do mieszkańców miasta o pomoc w ich zlokalizowaniu. Przysłuży się do tego „Localitzador” – aplikacja, za pośrednictwem której przechodnie przekażą pracownikom fundacji adres i podstawowe informacje o śpiącym na ulicy.

Przed rokiem, z inicjatywy fundacji w Barcelonie powstała Sieć Pomocy Bezdomnym, której patronuje urząd miasta. Dzięki niej osoby nie mające domów mogą korzystać z darmowych porad prawnych i lekarskich. A jeśli mają pod opieką zwierzę – także weterynaryjnych.

Reklama
Reklama

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Ewa Wysocka-Barcelona/mcm/ab

franciszek_Milosierdzie_500pcxPolecamy książkę „Miłosierdzie to imię Boga” – wywiad z papieżem Franciszkiem!

Reklama
Reklama

Papież Franciszek w prostych i bezpośrednich słowach zwraca się do każdego człowieka, budując z nim osobisty, braterski dialog. Na każdej stronie książki wyczuwalne jest jego pragnienie dotarcia do osób, które szukają sensu życia, uleczenia ran. Do niespokojnych i cierpiących, do tych, którzy proszą o przyjęcie, do biednych i wykluczonych, do więźniów i prostytutek, lecz również do zdezorientowanych i dalekich od wiary.

W rozmowie z watykanistą Andreą Torniellim Franciszek wyjaśnia – poprzez wspomnienia młodości i poruszające historie ze swojego doświadczenia duszpasterskiego – powody ogłoszenia Nadzwyczajnego Roku Świętego Miłosierdzia, którego tak pragnął.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę