Nasze projekty

Amnesty International zaostrza swoje stanowisko ws. aborcji

Amnesty International uchwaliło 8 lipca w Warszawie nowe wytyczne odnośnie walki o prawa do aborcji w różnych krajach świata. Nowo przyjęte stanowisko "wzywa państwa nie tylko do dekryminalizacji aborcji, ale także do zagwarantowania dostępu do bezpiecznej i legalnej aborcji w jak najszerszy sposób, w pełni szanujący prawa wszystkich kobiet, dziewcząt i osób, które mogą zajść w ciążę".

Poprzednio obowiązujące stanowisko AI miało łagodniejszy wydźwięk, bowiem nie wzywało do legalizacji aborcji na życzenie, ale do legalizacji jej w określonych przypadkach. Za zaostrzeniem stanowiska głosowała zdecydowana większość delegatów z różnych krajów, którzy w dniach 6-8 lipca obradowali w Warszawie.

– Chcemy mieć pewność, że mamy dobrą pozycję do walki o prawa człowieka dla milionów ludzi, na których życie wpływają decyzje rządów ograniczające dostęp do legalnej aborcji. Ta kwestia wymaga  bardziej empatycznego podejścia ze strony rządów w celu ochrony praw osób najbardziej zagrożonych – powiedział cytowany w informacji prasowej Tawanda Mutasah, starszy dyrektor ds. Prawa i polityki Amnesty International.

Podczas obrad organizacja zajęła się również kwestią legalizacji dostępu do narkotyków, również wzywając rządy do łagodniejszego podejścia do karania za ich posiadanie.

Reklama
Reklama

ad/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę