Nasze projekty

Akcja ratownicza w Nepalu dobiega końca

Władze Nepalu proszą zagraniczne ekipy ratowników o zakończenie akcji poszukiwawczej. Twierdzą, że 9 dni po trzęsieniu ziemi, w którym zginęło ponad 7200 osób, nie ma już nadziei na odnalezienie pod gruzami czy zwałami ziemi kogokolwiek żywego.

Swoje specjalistyczne ekipy wysłało do Nepalu kilkadziesiąt krajów, w tym Polska. Po odnalezieniu 7276 ciał miejscowe władze uznały, że czas zakończyć akcję poszukiwawczą. "Mogą już wracać do domu. Zostać powinni tylko ci, którzy specjalizują w usuwaniu gruzu" – powiedział agencji Reutera urzędnik nepalskiego ministerstwa spraw wewnętrznych.
 

 

Dzisiaj udało się odnależć ciała stu wspinaczy oraz mieszkańców jednej z wiosek, których przysypała lawina.
 

Reklama

 

Według danych ONZ, skutki trzęsienia ziemi z 26 kwietnia dotknęły 8 milionów spośród 28 milionów Nepalczyków. 2 miliony z nich przez co najmniej trzy najbliższe miesiące będą cierpiały z powodu braku wody, jedzenia, namiotów i lekarstw.
 

 

Reklama

Około 17:00 naszego czasu z Indii w dalszą drogę do Nepalu wyruszy transport z polską pomocą humanitarną. Z Polski w sobotę 2 maja wyleciało pięć wojskowych samolotów transportowych. Na ich pokładach są namioty, śpiwory, lekarstwa i żywność, w sumie 15 ton różnych towarów, zebranych między innymi przez Caritas Polska, Polski Czerwony Krzyż I Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej.


IAR/rtrs/wcześn.dabr

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę