Nasze projekty

Papież zapewnia o modlitwie za ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii

Papież Franciszek, za pośrednictwem sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolina wystosował telegramy kondolencyjne na ręce nuncjusza apostolskiego w Turcji abp. Marka Solczyńskiego oraz nuncjusza apostolskiego w Syrii, kard. Mario Zenariego w związku z tragicznym trzęsieniem ziemi, które minionej nocy nawiedziło te kraje.

fot. La Stampa

W telegramie skierowanym na ręce papieskiego przedstawiciela w Turcji kard. Parolin zapewnił o duchowej bliskości Ojca Świętego wobec wszystkich poszkodowanych. Powierzając tych, którzy zginęli miłosierdziu Wszechmogącego, składa serdeczne kondolencje tym, którzy opłakują ich stratę. Jego Świątobliwość modli się również, aby personel ratunkowy był wspierany w opiece nad rannymi i w trwających działaniach pomocowych Bożymi darami męstwa i wytrwałości – napisał watykański sekretarz stanu.

Natomiast w telegramie skierowanym na ręce kardynała Mario Zenariego najbliższy współpracownik Ojca Świętego zapewnia, że Jego Świątobliwość Papież Franciszek zanosi serdeczne modlitwy za dusze zmarłych i za wszystkich, którzy ich opłakują. Powierzając osoby dotknięte tą katastrofą opatrzności Wszechmogącego, modli się w szczególności za personel ratunkowy zaangażowany w trwające działania pomocowe – stwierdza kardynał Parolin, przypominając o tym, że naród syryjski od dawna znosi udręki wojny.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę