Nasze projekty

12 maja licytacja lamborghini Franciszka

Już 12 maja należące do papieża Franciszka nowe Lamborghini Huracán będzie licytowane w znanym domu aukcyjnym Sotheby's, a szacowana kwota sprzedaży przekracza 300 tys. dolarów. Całość dochodu z aukcji papież przekazuje na cele charytatywne, w tym m.in. nękanym przez ISIS chrześcijanom w Iraku.

Najnowszy model Lamborghini Huracán personalizowany pod Franciszka trafił do papieża w listopadzie i od razu było wiadomo, że Ojciec Święty nie skorzysta z możliwości przejażdżki sportowym autem po uliczkach Rzymu, ale przekaże je na dotowane przez siebie charytatywne. – Jakkolwiek zabawnie jest wyobrazić sobie Franciszka za kierownicą Lamborghini, to jednak on bardziej jest zainteresowany spieniężeniem auta na potrzeby biednych niż 5,2 litrowym silnikiem V-10 o mocy 600 koni mechanicznych – podsumowuje motoryzacyjny portal The Drive.

Dziś wiadomo, że aukcja odbędzie się 12 maja, a aż 70 proc. dochodu ze sprzedaży trafi do chrześcijan z regionu równiny Niniwy, nękanych przez ISIS. Pozostała kwota zasili inne papieskie akcje pomocowe, m.in. w Afryce – podaje agencja CNA.

 

Reklama
Reklama

 

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite