Nasze projekty

Z Maryją wolni. Dzień 9.

Najwybitniejszą osobą w każdej kompanii jest przewodnik, tzn. starszy brat, który obiera kierunek wędrówki, wyznacza odpoczynki i noclegi

Reklama

W Rocznikach Częstochowskich odnotowano postawę i zachowanie pielgrzymów:

Najwybitniejszą osobą w każdej kompanii jest przewodnik, tzn. starszy brat, który obiera kierunek wędrówki, wyznacza odpoczynki i noclegi w czasie drogi, zbiera składki na mszy i ogólne potrzeby kompanii, ma pieczę nad utrzymaniem porządku i umieszczeniem pielgrzymów w samej Częstochowie.

W miesięczniku katolickim Dzwonek Częstochowski (1902 r.) zapisano:

Reklama
Reklama

Znana ofiarność warszawian na cele podniesienia i upiększenia domów Bożych ujawniła się i tym razem w wielu pięknych darach, sprawionych przez pątników tak do świątyni Jasnogórskiej, jak i do innych, a w większej części ubożuchnych kościółków, rozrzuconych po drodze, którą co roku przebywają kampanie warszawskie.

Zadanie:

To ostatni dzień zmagań duchowych, spróbuj wyznaczyć sobie 3 momenty w tym dniu, kiedy odmówisz Anioł Pański, litanię loretańską i choć jedną dziesiątkę różańca świętego. O każdej porze, jedną modlitwę. A my będziemy modlić się za Ciebie przed obliczem Matki Bożej Jasnogórskiej.

Reklama
Reklama

“Z Maryją wolni” to cykl rozważań pielgrzymkowych, który przygotował o. Marek Tomczyk OSPPE, przewodnik Warszawskiej Pielgrzymki Paulińskiej. W dniach 6-14 sierpnia łączymy się duchowo z pątnikami zmierzającymi na Jasną Górę z Warszawy. Wszystkie rozważania znajdziesz tutaj.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę