Nasze projekty

Z Maryją wolni. Dzień 8.

– Marjo! – buchnęło jak płomień z tysięcy piersi i tysiące ciał runęły na ziemię z krzykiem radości. – Matko! – wołały głosy zduszone radością i uniesieniem – I zaczęły łzy płynąć rozradowania

Reklama

Władysław Reymont opisał chwile spotkania z Matką Bożą w książce pt. Pielgrzymka do Jasnej Góry (1917).

Stanęliśmy wreszcie na ostatnim wzgórzu i stali przez mgnienie wpatrzeni, jak te tumany (mgieł) ściągały się jakimiś warstwami, jak szły skłębione i podarte w górę, aż przestrzeń czysta została i wszystkie oczy uderzyły o te górę z wieży na szczycie.

– Marjo! – buchnęło jak płomień z tysięcy piersi i tysiące ciał runęły na ziemię z krzykiem radości. Widok ten niby orkan rzucił te wszystkie głowy w proch.

Reklama
Reklama

– Matko! – wołały głosy zduszone radością i uniesieniem – I zaczęły łzy płynąć rozradowania, a oczy promienieć miłością; wszyscy się trzęśli w łkaniu, co serca rozsadzało, i nie było ani jednej duszy, ani jednej woli, co by nie leżała w zachwycie łzawym.

TUTAJ – NIE JESTEM W STANIE DAĆ NIC – COM UCZUŁ SAM, ZOSTAWIAM DLA SIEBIE.

Reklama
Reklama

Zadanie:

Połóż się dzisiaj krzyżem przed obliczem Matki. I odmów jedną dziesiątkę różańca świętego – tajemnicę radosną, Zwiastowanie.


“Z Maryją wolni” to cykl rozważań pielgrzymkowych, który przygotował o. Marek Tomczyk OSPPE, przewodnik Warszawskiej Pielgrzymki Paulińskiej. W dniach 6-14 sierpnia łączymy się duchowo z pątnikami zmierzającymi na Jasną Górę z Warszawy. Wszystkie rozważania znajdziesz tutaj.

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę