Nasze projekty

Z Maryją wolni. Dzień 1.

"Starzy i młodzi, kobiety i dzieci, możni i ubodzy, wszyscy a wszyscy zrównani uczuciem w tym miejscu, z jedną myślą, z tymiż łzami pociechy, dziękowali za doznanie łask, prosili o nowe orędownictwo"

Reklama

Wspomnienia z pielgrzymki opisane przez Michała Balińskiego, który przybył Jasną Górę w 1838 r. i opisał doświadczenia w Pielgrzymka do Jasnej Góry w Częstochowie odbyta przez Pątnika XIX wieku (1846).

Sam widok obrazu, rzewność modlitw, odgłos hymnów kościelnych Mszy Świętych towarzyszących, przeniknęły mię do głębi duszy. Ukląkłszy przed kratą, która całą wielkością ściany oddzielała Sanctuarium od dalszego wnętrza kaplicy, trzymałem wzrok utkwiony w święty wizerunek królowej nieba i patronki ziemi lechickiej. Starzy i młodzi, kobiety i dzieci, możni i ubodzy, wszyscy a wszyscy zrównani uczuciem w tym miejscu, z jedną myślą, z tymiż łzami pociechy, dziękowali za doznanie łask, prosili o nowe orędownictwo. Jedni, leżąc krzyżem, drudzy na kolanach kilkakrotnie przesuwając się około ołtarza, z różańcem w ręku dopełniali ślubu uczynionego na cześć Maryi.

Zadanie:

Reklama
Reklama

Odmów dzisiaj wieczorem całą tajemnicę radosną różańca świętego. Jeżeli jesteś w stanie, spróbuj klęczeć przez całą modlitwę. Oddaj się Maryi w opiekę i powierz jej dzisiaj wszystko, co cię gnębi.

Polecamy też rozważania różańcowe o. Macieja Okońskiego OP, które pomogą Ci bardziej zrozumieć te tajemnice.


„Z Maryją wolni” to cykl rozważań pielgrzymkowych, który przygotował o. Marek Tomczyk OSPPE, przewodnik Warszawskiej Pielgrzymki Paulińskiej. W dniach 6-14 sierpnia łączymy się duchowo z pątnikami zmierzającymi na Jasną Górę z Warszawy. Wszystkie rozważania znajdziesz tutaj.

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę