Nasze projekty

Zwiedzający zobaczą replikę warszawy bp. Wojtyły. Noc Muzeów w Mt 5,14

Już w najbliższą sobotę, 14 maja w całej Polsce odbędzie się Noc Muzeów. Z tej okazji Muzeum Mt 5, 14 zaprasza zwiedzających do siebie już od godz. 12.00. W tym czasie, bezpłatnie będzie można zobaczyć unikatowe eksponaty m.in. replikę historycznej warszawy M20, której właścicielem od 1958 roku był bp Karol Wojtyła.

fot. Wojciech Łaczyński/archidiecezja warszawska

Muzeum Mt 5, 14| Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego działające w pierścieniu pod kopułą Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie będzie dostępne w sobotę, 14 maja już od godz. 12.00.

Umiejscowienie muzeum odpowiada wysokości VIII piętra, co przy niewysokiej zabudowie warszawskiego Wilanowa pozwala poczuć się bliżej tej rzeczywistości, do której odkrywania zachęcają patroni Muzeum, papież Jan Paweł II i prymas Stefan Wyszyński.

Nowoczesna ekspozycja przypomina losy tych dwóch wielkich postaci. Do zobaczenia są tutaj unikatowe eksponaty, m.in. bezcenna koralowo-perłowa sukienka Matki Bożej Częstochowskiej z Jasnej Góry, kopia papieskiej kapy milenijnej wykonana przez słynną włoską pracownię X Regio oraz kroplówka, podana Janowi Pawłowi II po zamachu w 1981 roku.

Reklama

W tym samym czasie będzie można zobaczyć wystawę czasową „JESTEM. Wejście w nieśmiertelność”.

Muzeum przygotowało również propozycje dla najmłodszych:

  • w godz. 12:00, 13:00, 14:00 – przedstawienie kukiełkowe “Opowieści Wiewiórki Nasturcji” o życiu Stefka Wyszyńskiego, realizowane przez artystów z Teatru Lalka
  • 15:00 – 20:00 – Warsztaty kreatywne “Czym są wartości?”

W godz. 15:00-21:00 zaplanowano prezentację repliki auta biskupa Karola Wojtyły, historycznej warszawy. – Co prawda nigdy nie miał prawa jazdy, ale z kierowcą dojeżdżał nim na wizytacje parafii oraz wykłady na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a także na górskie wycieczki i spływy kajakowe – przypominają pracownicy placówki.

Przed Muzeum stanie replika historycznej warszawa M20, której właścicielem od 1958 roku był bp Karol Wojtyła. Co prawda nigdy nie miał prawa jazdy, ale z kierowcą dojeżdżał nim na wizytacje parafii oraz wykłady na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a także na górskie wycieczki i spływy kajakowe.

Reklama
mat. prasowe

pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę