Nasze projekty
fot. mat. prasowe Muzeum Mt 5,14

„Jestem. Wejście w nieśmiertelność”. Wernisaż wystawy współczesnej sztuki religijnej w Muzeum Mt 5,14

7 kwietnia w Muzeum Mt 5,14 odbędzie się wernisaż wystawy "Jestem. Wejście w nieśmiertelność." Na wystawę złożyło się dwadzieścia w większości abstrakcyjnych obrazów wykonanych różną techniką, których tematyka nawiązuje do wieczności oraz ukrzyżowania i zmartwychwstania.

Reklama

Muzeum Mt 5,14 zaprasza na wernisaż wystawy „Jestem. Wejście w nieśmiertelność”, która odbędzie się 7 kwietnia 2022 o godz. 19.00.

Na wystawę „Jestem” złożyło się dwadzieścia w większości abstrakcyjnych obrazów wykonanych różną techniką (są wśród nich prace olejne, akrylowe, wykonane techniką mieszaną, relief oraz fotografia), których tematyka nawiązuje do wieczności oraz ukrzyżowania i zmartwychwstania. Razem wprowadzają w przestrzeń refleksji nad czasem i wiecznością, Męką i zmartwychwstaniem.

Każdemu obrazowi towarzyszy cytat z Biblii wybrany przez artystę. Słowa te stanowią trop, swoistą podpowiedź dla zwiedzających w odczytywaniu obrazów. Malarstwo niefiguratywne jest dla zwiedzających wyzwaniem, koniecznością otworzenia się na nowe doświadczenie, zaproszeniem do świata wyobraźni i emocji artysty, ale też swoich. Wśród artystów biorących udział w wystawie są prof. ASP w Warszawie Zdzisława Ludwiniak, prof. Wydziału Sztuk Pięknych UMK Mirosława Rochecka , Andrzej Kalina oraz artyści młodszego pokolenia:  Maria Sabina, Aleksander Grzybek i Aleksandra Rykała.

Reklama
mat. prasowe Muzeum Mt 5,14

Wydarzeniami towarzyszącymi wystawie będą fragmenty rekolekcji dla artystów wygłoszonych przez Karola Wojtyłę w 1962 roku, które pojawią się w Wielkim Tygodniu na muzealnych social mediach, oraz debata o sztuce, która planowana jest na 28 kwietnia w przestrzeni muzealnej oraz w streamingu.

Prezentowane prace stanowią wybór z wystawy „Jestem” przygotowanej przez kurator Joannę Błońską z Galerii DOM – Sokołowskiego Ośrodka Kultury w Sokołowie Podlaskim i prezentowanej tam w styczniu i lutym 2021 r.

Wystawę będzie można oglądać od 7 kwietnia 2022 do 6 czerwca 2022 r.

Reklama

mat. prasowe Muzeum Mt 5,14, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę