Nasze projekty

Znany ksiądz otworzył klubokawiarnię w centrum Warszawy. „Nieważne jaki jesteś”

„Ksiądz z osiedla”, czyli ks. Rafał Główczyński, zrealizował swój pomysł i otworzył klubokawiarnię. "To miejsce do spotkania się dla osób wierzących, ale również niewierzących" - powiedział w rozmowie z "Super Expressem".

fot. Ksiądz z osiedla/YouTube

Znany z aktywności w internecie duchowny zrealizował swój niecodzienny pomysł i otworzył klubokawiarnię „Cyrk Motyli” w miejscu dobrze znanym wielu Warszawiakom. Lokal jest zlokalizowany tuż obok schodków przy Moście Poniatowskiego, przy Bulwarze Flotylli Wiślanej dz. 13/2.

Nieważne jaki jesteś. To miejsce do spotkania się dla osób wierzących, ale również niewierzących, potrzebujących, a także tych, którzy chcą pomóc – powiedział w rozmowie z „Super Expressem” podczas otwarcia w niedzielę lokalu „Cyrk Motyli”.

„Ksiądz z osiedla” otworzył lokal za „co łaska”

„CYRK MOTYLI – klubokawiarnia dla wszystkich. PŁACISZ ILE MOŻESZ (nie ma cennika). Strefa bez alkoholu i używania telefonów komórkowych. Skąd nazwa? Chcemy WYDOBYWAĆ PIĘKNO I DOBRO Z LUDZI! Na ich twarzach wywoływać UŚMIECH! Jest to także nawiązanie do filmu o Nicku Vujcicu” – napisał ks. Rafał Główczyński.

Reklama

Ponadto, kapłan już wcześniej zapowiadał, że będzie to miejsce dla wszystkich, dlatego nie zabranie propozycji zarówno dla starszych i młodszych np. w poniedziałki będzie można coś zjeść w zamian za pomoc sprzątaniu brzegów Wisły, a wtorki będą „dniem imprez seniorów”.

„ŚRODY – dzień WYCHODZENIA z domu! – Z myślą o singlach, osobach, które chcą poznać nowych znajomych. Dzień gier integracyjnych, planszówek, karaoke” – pisze „Ksiądz z osiedla”.

Z kolei czwartki będą „dniem rozmów o duchowości dla wszystkich, bez względu na poglądy, płeć, orientację, którzy szukają Boga ale czują, że nie odnajdują się w kościele”. W weekendy nie zabraknie spotkań z ciekawymi gośćmi, koncertów i imprez bezalkoholowych oraz atrakcji dla całych rodzin.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Poruszający wpis Tomka Wolnego: „chłońmy każdą chwilę jaką jeszcze mamy”

se.pl, kh/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę