Nasze projekty

Znamy daty liturgicznych wspomnień kard. Wyszyńskiego i Matki Czackiej

„Prymas Wyszyński i Matka Czacka to dwie wielkie postaci. Pandemia ich złączyła. Przesunięcie jednej beatyfikacji sprawiło, że druga stała się już możliwa. To nie był przypadek, ale dziesięcioletnia współpraca duchowości, wzajemna inspiracja" – powiedział kard. Kazimierz Nycz w czasie konferencji prasowej na 13 dni przed beatyfikacją.

W Warszawie została zorganizowana konferencja prasowa na temat beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego i matki Czackiej. Kardynał Kazimierz Nycz poinformował, że wspomnienie matki Czackiej będzie obchodzone 19 maja, a wspomnienie kard. Wyszyńskiego 28 maja.

W uroczystościach w Świątyni Opatrzności Bożej przewidujemy uczestnictwo około 7 tys. osób. Po 3,5 tys. osób w świątyni dolnej i górnej oraz 3,5 tys. na zewnątrz – zaznaczył bp Rafał Markowski, przewodniczący komitetu organizacyjnego.

Beatyfikację będzie można głównie śledzić w mediach. Zorganizowane zostaną transmisje w całym kraju. Organizujemy telemosty. Obecnie w około 15 miejscach w Polsce. Wszystkie informacje, gdzie zostanie udostępniony sygnał pojawią się na stronach Archidiecezji Warszawskiej i Biurze Niepodległa – dodał Jan Kowalski, dyrektor Biura Programu Niepodległa.

Reklama
Reklama

Wszyscy możemy naśladować prymasa Wyszyńskiego w zorganizowaniu i pracowitości oraz w umiejętności znajdowania zawsze czasu na modlitwę – dodał kard. Nycz. 

ag/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę