Nasze projekty

Zmęczeni, ale szczęśliwi. 43 tysiące pielgrzymów dotarło na Jasną Górę!

W pielgrzymkach pieszych na uroczystości odpustowe na Jasnej Górze przybyło ponad 40 tysięcy pielgrzymów. Niektórzy mieli do pokonania nawet 640 kilometrów, aby dotrzeć do Matki Bożej.

fot. JasnaGoraNews @JasnaGoraNews/Twitter

Przybywacie po nadzieję, bo czasy są trudne, a ludzkie życie kruche. Jestem przekonany, że Maryja – Matka ewangelicznej Nadziei, będzie czuwać przy każdej i każdym z was, abyście nie utracili ufności i radości życia – mówił metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, który przewodniczył mszy świętej na zakończenie pielgrzymek warszawskich.

Jak poinformowało biuro prasowe Jasnej Góry, na uroczystości odpustowe w pielgrzymkach pieszych przyszło ponad 43 tysiące pielgrzymów, w tym ponad 8 tysięcy z Warszawy.

Przed obraz Matki Bożej przybyła Warszawska Pielgrzymka Piesza, jedna z najstarszych polskich pielgrzymek, która wyrusza na Jasną Górę co roku nieprzerwanie od ponad 300 lat, oraz Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna.

Ze stolicy na Jasną Górę pielgrzymowało również 311 żołnierzy Wojska Polskiego, w tym dwóch generałów, którzy modlili się o pokój.

Z miłością i nadzieją polscy żołnierze kierują do Ciebie Maryjo modlitwę o pokój,oby nigdy nie byli zmuszeni do działań bojowych poza poligonowymi ćwiczeniami – mówił biskup polowy Wiesław Lechowicz w czasie Apelu Jasnogórskiego w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej w poniedziałek 15 sierpnia.

Na uroczystości odpustowe dotarła również 39. Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza, a w niej „najmłodsza” grupa biała, w której pielgrzymowały dzieci.

Z diecezji radomskiej, wraz z biskupem Markiem Solarczykiem, na Jasną Górę dotarło ponad 5 tysięcy pątników.

Po dziewiętnastu dniach pielgrzymowania i pokonaniu niemal 640 kilometrów na Jasną Górę dotarła również pielgrzymka z Helu.

kh, jasnagora.com/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę