Nasze projekty

Wypłyną na jezioro z figurą Maryi. Niecodzienne nabożeństwo różańcowe w Mikołajkach

Już po raz siódmy w Mikołajkach odbędzie się spotkanie ewangelizacyjno-modlitewne „Z Maryją na Jeziorach”. Jego uczestniczy wypłyną na jezioro z figurą Matki Bożej Fatimskiej, aby odmówić różaniec w intencji ustania wojny na Ukrainie.

fot. diecezjaelk.pl

Wydarzenie rozpocznie się częścią artystyczną z udziałem Rafała Brzozowskiego, w sobotę 22 lipca o godz. 17.30 w centrum miasta (Plac Wolności). Natomiast już o godzinie 19.00, tradycyjnie uczestnicy wypłyną z figurą Matki Bożej Fatimskiej na jeziora.

W nabożeństwie różańcowym uczestnicy będą modlili się w intencji ustania wojny w Ukrainie, o pokój na świecie, za misjonarzy i nowe powołania, a także za wszystkich przybywających do diecezji ełckiej na odpoczynek, szczególnie żeglarzy i wodniaków, którzy pływają po mazurskich jeziorach.

Wydarzeniu będzie przewodniczył biskup ełcki Jerzy Mazur. Rejs zostanie poprzedzony błogosławieństwem wszystkich jednostek pływających.

Reklama

Podczas spotkania „Z Maryją na Jeziorach”, w ramach 24. Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa, będzie też można złożyć ofiary na rzecz misjonarzy, na zakup sprzętu do transportu. W tym roku modlitwom za kierowców towarzyszy hasło: „Z Kościołem na misyjnych drogach”.

W tym dniu wszyscy żeglarze, wodniacy są zaproszeni, aby przyłączyli się do modlitwy na wodzie swoimi jednostkami pływającymi.

Po rejsie ewangelizacyjno-modlitewnym, procesyjnie, za Maryją w znaku figury Matki Bożej z Fatimy, uczestnicy przejdą z Portu do kościoła Matki Bożej Różańcowej, gdzie Apelem Jasnogórskim zakończy się spotkanie „Z Maryją na Jeziorach”.

Reklama

Organizatorami spotkania ewangelizacyjno-modlitewnego „Z Maryją na jeziorach” jak co roku są parafie: św. Mikołaja i Matki Bożej Różańcowej oraz Urząd Miasta w Mikołajkach.

ZOBACZ TEŻ: „Wiara’44”. Powstał film o roli duchownych w Powstaniu Warszawskim

KAI, kh/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę