Wylosuj misjonarza na Wielki Post! Do akcji można dołączyć w każdej chwili

Już ponad 46 tysięcy osób wspiera modlitewnie polskich misjonarzy i duchownych pracujących na Ukrainie. Do akcji "Misjonarz na Post" można dołączyć w każdej chwili. Jak to zrobić?

fot. materiały prasowe

Każdy misjonarz ma czasem chwile zniechęcenia lub kryzysu. Wtedy modlitwa jest niezastąpiona. Bardzo dziękujemy za duchowe wsparcie, które w ramach tej inicjatywy jest nam udzielane – mówi s. Rachela Kaczmarek OP, która na co dzień pracuje w Kamerunie. Dominikanka na filmiku opublikowanym w mediach społecznościowych zachęca internautów, aby dołączyli do akcji.

W tym roku oprócz misjonarzy posługujących w krajach ad gentes, akcją objęci są również duchowni i osoby konsekrowane pracujące w krajach byłego ZSRR.

Zależało nam na udzieleniu modlitewnego wsparcia także tym, którzy pracują duszpastersko przede wszystkim w Ukrainie – oni zostali dołączeni do naszej listy. Czas trwającej wojny jest wyjątkowo dramatyczny. Wierzymy, że każdy gest solidarności ma znaczenie. Każdy z misjonarzy, który jest w naszym systemie ma już zapewnione wsparcie – mówi Michał Jóźwiak, koordynator tegorocznej edycji.

Reklama
Reklama

Jak dołączyć do inicjatywy modlitewnej?

Do akcji można dołączyć w każdym momencie Wielkiego Postu. Aby wziąć udział w akcji wystarczy wejść na stronę www.misjonarznapost.pl i wypełnić krótki formularz. Trzeba podać jedynie swoje imię, nazwisko i adres e-mail, na który przyjdzie informacja zwrotna z danymi wylosowanego misjonarza. Każdy indywidualnie wybiera formę duchowego wspierania wylosowanego misjonarza lub misjonarki.

Według danych komisji Episkopatu Polski ds. misji na świecie pracuje obecnie 1771 polskich misjonarzy. Obok ewangelizacji zajmują się też poprawą jakości życia ludzi, wśród których pracują. Budują studnie, ośrodki zdrowia czy placówki edukacyjne. Oprócz wsparcia materialnego potrzebne jest im także to duchowe. Uczestnicy wielkopostnej inicjatywy poprzez post, modlitwę, ofiarowanie cierpienia lub inne dobre postanowienia wykazują się troską o zadania misyjne, jakie stawia przed sobą Kościół.

kh, mat.prasowe/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę