Nasze projekty

Wszystkich Świętych. Nie będzie dodatkowego dnia wolnego

Jak powiedział na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski, rząd nie planuje wprowadzić dodatkowego dnia wolnego z okazji Wszystkich Świętych. Szef resortu podkreślił też, że na razie nie ma pomysłu, żeby cmentarze zostały zamknięte.

Nie wyobrażamy sobie zamknięcia cmentarzy albo ograniczenia tego ruchu w sposób administracyjny – powiedział w poniedziałek Niedzielski odpowiadając na pytania na poniedziałkowej konferencji prasowej. Wspomniał , że każda wizyta na cmentarzu musi odbywać się w maseczce.

Minister przekazał też, że rząd rozważał wprowadzenie dodatkowego wolnego dnia w poniedziałek 2 listopada, ale nie zostało to przyjęte. W naszej opinii zwiększyłoby to liczbę interakcji społecznych, które są katalizatorem rozprzestrzeniania się wirusa; takie rozwiązanie zachęciłoby do wyjazdów, do podróżowania, a realizujemy strategię „zostań w domu” – zaznaczył.

Zaapelował, by wizyty na cmentarzach rozłożyć na dwa tygodnie. Namawiamy wszystkich, ale przede wszystkim seniorów, aby nie kumulować tych wizyt 1 listopada, tylko starać się je rozkładać w tygodniu poprzedzającym i następującym po 1 listopada – powiedział.

Reklama
Reklama

Minister wspomniał też, że nie wyklucza wprowadzenia nowych obostrzeń.

SPRAWDŹ: Wracają ograniczenia w kościołach. Nowe obostrzenia epidemiczne

ag/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę