Nasze projekty

Wigilia dla potrzebujących w Krakowie w tym roku w innej formie

Przeprowadzanie Wigilii dla Osób Bezdomnych i Potrzebujących w tradycyjnej formie na Rynku Głównym w Krakowie, w tym roku nie jest możliwe. Dlatego też potrawy będą rozwożone do potrzebujących specjalnym konwojem samochodowym.

pixabay/Mariamichelle

“Nie mogliśmy się poddać. Wymyśliliśmy więc rozwiązanie, by wigilijne potrawy trafiły do bezdomnych i ubogich w bezpieczny sposób. Będzie to konwój samochodowy, który rozwiezie kilkadziesiąt tysięcy porcji dań wigilijnych do miejsc, w których oni na co dzień przebywają” – mówi Jan Kościuszko, pomysłodawca corocznego wydarzenia. Lista tych lokalizacji została przygotowana w ścisłej współpracy z Fundacją Brata Alberta i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Wśród potraw, które dotrą do potrzebujących znalazły się m.in. pierogi, karp, bigos, kasza z gulaszem czy grzybami, kiełbasa czy też słodycze – a to wszystko hermetycznie zapakowane, aby dłużej utrzymało swoją świeżość.

Konwój XXIV Wigilii dla Bezdomnych i Potrzebujących wyruszy 20 grudnia o godzinie 9.00 z Rynku Głównego w Krakowie do noclegowni i instytucji wspierających osoby potrzebujące.

Reklama
Reklama

Podczas ubiegłorocznej edycji Wigilii dla Osób Bezdomnych i Potrzebujących w Krakowie wydano ponad 50 tysięcy porcji wigilijnych potraw. Organizatorem Wigilii jest „Grupa Kościuszko M2B” oraz restauracje „Sławkowska 1” i „W Starej Kuchni”.

Jan Kościuszko to znany krakowski restaurator, twórca i założyciel sieci restauracji „Chłopskie Jadło”, następnie sieci „Polskie Jadło”. Jest pomysłodawcą i organizatorem mającej miejsce na krakowskim Rynku już od ponad dwudziestu lat Wigilii dla Potrzebujących. Za swoją działalność charytatywną został odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

PRZECZYTAJ: Wigilia na 50 tys. porcji na Rynku w Krakowie

Reklama
Reklama

np/KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę