Nasze projekty

Wielkopostne „Ciacho za ciacho” wspomoże niepełnosprawnych

Już w najbliższą niedzielę 31 marca w krużgankach krakowskiego klasztoru ojców Dominikanów odbędzie się wielkopostna edycja akcji charytatywnej "Ciacho za ciacho", organizowanej przez studentów z DA Beczka. Dochód wspomoże niepełnosprawnych i chorych z ośrodka w Rzepienniku Biskupim.

Mamy konkretny cel. Chcemy zebrać 80 tys. zł. Ta kwota jest nam potrzebna na dofinansowanie 9-osobowego busa i zakup samochodu z możliwością transportu osoby na wózku. Takiego wsparcia potrzebują podopieczni ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Rzepienniku Biskupim. Jest to miejsce, gdzie osoby z chorobami psychicznymi i różnymi niepełnosprawnościami spędzają codziennie czas na różnego rodzaju zajęciach, rehabilitacji, dostają posiłek, wsparcie psychologiczne i są wśród innych ludzi. Często są to osoby ubogie, samotne czy marginalizowane społecznie – tłumaczą organizatorzy czyli grupa charytatywna Szpunt z dominikańskiej Beczki.

„Ciacho za ciacho” to akcja organizowana przez grupę charytatywną „Szpunt” działającą przy Duszpasterstwie Akademickim Beczka w Krakowie. To całodniowy kiermasz książek i ciast, z którego całkowity dochód przekazywany jest na wybrany cel charytatywny. Kwesta jest przeprowadzania już od kilkunastu lat i przybiera coraz większych rozmiarów. Akcja organizowana jest dwa razy do roku – przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem. 

„Ciacho za ciacho” ma kilkunastoletnią tradycję. Dzięki dotychczasowym edycjom udało się m.in.: zbudować studnię w Sudanie, zakupić rentgen dla szpitala w Ugandzie, zebrać środki na budowę szkoły w Kamerunie, wesprzeć remont Szkoły w Iraku oraz budowę domu dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych na Bronowicach. W ostatnim roku we współpracy z fundacją Dobra Fabryka udało się wspomóc zakup mleka terapeutycznego leczącego niedożywienie dzieci dla Ośrodka Dożywiania w Kongu. 

Reklama
Reklama

ad/Stacja7

 

 

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite