Nasze projekty

Widzowie zobaczą życie na plebanii. Co nowego w jesiennej ramówce?

Od października na kanale TVP3 będzie można zobaczyć nowy program - „Na plebanii”. W jesiennej ramówce są jeszcze inne nowości.

fot. Welon, fura i brawura TVP/Facebook/Kriskros/Wikimedia Commons

Tej jesieni w telewizji polskiej nie zabraknie stały programów. W każdą niedzielę o godzinie 11:55 w TVP1 można obejrzeć tradycyjnie program „Między ziemią a niebem”. To magazyn publicystyczno-informacyjny, gdzie komentowane są wydarzenia z życia Kościoła. Prowadzona jest również debata z zaproszonymi gośćmi na wybrany temat.

Nowe programy

Nowością w TVP1 będzie program dokumentalny „Welon, fura i brawura”. Trzy siostry zakonne: Teresa Pawlak, Anna Bałchan oraz Karina Pawłowska znają swój cel podróży, którym jest jedno z popularnych w Polsce wydarzeń chrześcijańskich, jednak nie wiedzą z kim ani jakim środkiem transportu tam dotrą. Z pomocą przychodzą im nieznajome osoby, które w trakcie podróży dzielą się swoimi historiami.

Siostry odwiedzają spotkanie na Lednicy, „Przystanek Jezus” w Czaplinku czy koncert „Jednego Serca, Jednego Ducha” w Rzeszowie, a podróżują m.in. sportowym autem, wozem strażackim, dorożką, terenowym jeepem, L-ką, a nawet lawetą. Program emitowany jest w każdą niedzielę o godzinie 11.30.

Reklama

Natomiast w TVP2 jesienią będzie można obejrzeć magazyn religijny „Zrujnowani odbudowani”. W programie poznamy historie mężczyzn, których życie bywało pełne trudnych doświadczeń. „To świadectwo działania Ducha Świętego w życiu każdego człowieka, który otworzy się na Jego działanie” – czytamy w opisie. Kolejne odcinki cyklu można obejrzeć w każdą sobotę o godzinie 11.55.

ZOBACZ TEŻ: Powstał program z udziałem odtwórcy roli Jezusa w serialu „The Chosen”. Wiemy, kiedy jego premiera

Ponadto, od października na kanale TVP3 będzie można zobaczyć nowy program – „Na plebanii”, pokazujący życie na tytułowej plebani.

Reklama

„Plebanie bywają centrum życia. To tutaj mieszkańcy przychodzą ze swoimi codziennymi problemami, konfliktami, kryzysami, ale i radościami” – czytamy w opisie nowego formatu. Nowy program TVP3 pokaże „życie toczące się na plebanii i wokół plebanii” w trzech miejscach Polski.

W Polsat Rodzina, w każdą niedziele o godzinie 9.30 można obejrzeć magazyn publicystyczny „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć”. Program prowadzi dwójka prowadzących, osoba świecka i duchowny dyskutując na tematy związane z wiarą.

wirtualnemedia.pl, tvp.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę