Nasze projekty

Wichury nad Polską

Od wczoraj wichura nasila się w wielu regionach kraju - trudną noc przeżyli między innymi mieszkańcy Dolnego Śląska. Tu strażacy interweniowali 140 razy

Ucierpiała też wschodnia część Polski – poinformowała Anna Adamkiewicz z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. W województwie podlaskim nadal bez prądu jest około 100 gospodarstw. Awarie są usuwane na bieżąco. W sumie strażacy w nocy interweniowali około 600-set razy.

Według informacji Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, w tej chwili nie ma poważniejszych utrudnień w związku z wiatrem na drogach. Przejazdu nie blokują powalone drzewa czy konary. Anna Adamkiewicz apeluje jednak o ostrożność, bo do czwartku silny wiatr nadal będzie szalał nad Polską. Adamkiewicz radzi zwrócić uwagę na to, co mamy na przydomowych balkonach. Wszelkie przedmioty, które mogą spaść w czasie silnego wiatru, należy zabezpieczyć.

"Zwróćmy uwagę na przedmioty, które mogłyby zrobić krzywdę przechodniom albo uszkodzić stojący pod balkonem samochód" – prosi Anna Adamkiewicz.

Reklama

Synoptycy przewidują na dziś wiatr w porywach do 100 kilometrów na godzinę, a w górach nawet do 120. Na Bałtyku prognozowany jest silny sztorm.

Najbliższe dni to także opady deszczu i deszczu ze śniegiem.


Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/Agnieszka Drążkiewicz/komunikat RCB/magos

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę