Nasze projekty

„Weźże się ogarnij”. Młodzież z Krakowa zaprasza na rekolekcje bez mediów społecznościowych

Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej zaprasza do udziału w rekolekcjach adwentowych on-line. Przewodzić im będzie hasło „Weźże się ogarnij”. Plan rekolekcji zakłada spotkania on-line, ale organizatorzy przygotowali wszystkie materiały tak, by uczestnicy mogli odciąć się od mediów społecznościowych. "Zapraszamy do wspólnego ogarnięcia się na przyjście Jezusa - po tym roku jest co ogarniać" - podkreślają.

fot. Młodzi Archidiecezji Krakowskiej / YouTube

Uczestnicy wydarzenia będą otrzymywać materiały formacyjne, które pomogą przygotować się do świąt Bożego Narodzenia. „Mijający rok mógł w naszym życiu wiele zmienić, więc tym bardziej trzeba się ogarnąć!” – apeluje Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej.

Wyzwanie na 4 tygodnie

– Rzucamy adwentowe wyzwanie na najbliższe 4 tygodnie. Ogarnij cele, przestrzeń, czas i relacje, by Jezus mógł przyjść z mocą do twojego życia – zachęcają w zwiastunie rekolekcji ks. Sebastian Kowalczyk i ks. Marcin Filar, kapłani związani z krakowskim duszpasterstwem młodzieży.

W planie rekolekcji na każdą niedzielę adwentu przewidziano udział we Mszy św. w swoim kościele parafialnym oraz konferencję, którą wygłoszą duchowni opiekujący się Duszpasterstwem Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. Oprócz tego przygotowany został adwentowy planner, spotkanie on-line z innymi uczestnikami rekolekcji, codziennie rozważanie słowa Bożego oraz przygotowano specjalne materiały dla katechetów i animatorów wspólnot.

Reklama
Reklama

Bez mediów społecznościowych

Aby wziąć udział w rekolekcjach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. „Konferencje będą dostępne w YouTube i Spotify, a pozostałe materiały będziecie dostawać mailem (najlepiej do wydruku), aby ograniczyć czas spędzany przy komputerze, którego i tak jest dużo” – wyjaśniają organizatorzy w opisie formularza.

Materiały zostały przygotowane tak, by można było jak najbardziej albo i całkowicie odejść od mediów społecznościowych i przeżyć czas oczekiwania na Boże Narodzenie „w skupieniu, tworząc Jezusowi przestrzeń na przyjście do nas z pokojem i radością”. Rekolekcje zaprojektowane są tak, aby każdy mógł przeżywać je w swoim rytmie, dlatego nie jest wymagane do tego używania mediów społecznościowych.

Reklama
Reklama

ZOBACZ TEŻ: Naucz się spotykać z Bogiem! Rekolekcje adwentowe Stacji7 z o. Adamem Szustakiem

os, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę