Nasze projekty

Wciel się w biografistę św. Stanisława Kostki! Niezwykła gra o świętym

Choć św. Stanisław Kostka jest jednym z najbardziej znanych polskich świętych, koleje jego losu i postawa życiowa są mało znane. Dlatego też Muzeum Historyczne w Przasnyszu postanowiło stworzyć... grę o tym niezwykłym świętym!

fot. mat. prasowe Muzeum Historyczne w Przasnyszu

„VITA STANISLAI” to niezwykła gra zabierająca w świat św. Stanisława Kostki, ważnej dla historii lokalnej i Polski postaci pochodzącej z Rostkowa nieopodal Przasnysza. Pomimo tego, że św. Stanisław Kostka jest jednym z najbardziej znanych polskich świętych, koleje jego losu i postawa życiowa są mało znane.

Koncepcją projektu Muzeum Historycznego w Przasnyszu jest przedstawienie świętego, nie w hagiograficznym ujęciu, jako cukierkowego chłopca z rumieńcami, ale człowieka wielkich pragnień. Dla współczesnych młodych może być on przykładem osoby, która nie bała się stawiać przed sobą wielkich celów i ich realizować.

Poprzez wykorzystanie nowoczesnej, interaktywnej formy pomysłodawcy liczą przede wszystkim na zainteresowanie tą niezwykłą postacią młodych ludzi – rówieśników świętego. Gra połączy zdobywanie wiedzy o świętym z pozytywnym wpływem jaki wywierają gry planszowe na rozwój dzieci i młodzieży (rozwijanie wyobraźni, naukę przewidywania, podejmowania decyzji i ponoszenia odpowiedzialności za
nie, rozwój umiejętności społecznych i interpersonalnych).

Reklama

Wygrywa ten, kto stworzy najbardziej kompletną biografię św. Stanisława

W grze „Vita Stanislai” gracze wcielają się w biografistów św. Stanisława Kostki. Zbierają informacje o życiu świętego i wystrzegają się pożarów, które mogą pochłonąć ich notatki. Grę wygrywa gracz, który stworzy najbardziej kompletną biografię św. Stanisława. Gra przewiduje dwa stopnie trudności – dla młodszych graczy oraz trudniejszy dla starszych lub doświadczonych. Gra przeznaczona jest dla 2-5 osób , a sama rozgrywka zajmuje około 2-40 minut.

W instrukcji Gry znajduje się wstęp historyczny tak aby rozgrywka mogła zostać poprzedzona zapoznaniem się z życiorysem bohatera rozgrywki.

Grę bezpłatnie mogą uzyskać stowarzyszenia, szkoły, instytucje, pokrywając jedynie koszty wysyłki egzemplarzy i zobowiązując się do zorganizowania i udokumentowania rozgrywki. W tym celu należy wypełnić formularz >>>LINK TUTAJ>>> i poczekać na kontakt ze strony muzeum.

Reklama

Gra „VITA STANISLAI” jest wynikiem realizacji przez Muzeum Historyczne w Przasnyszu projektu „Promocja historii regionu poprzez wydanie gry o świętym
Stanisławie Kostce”. Produkcja gry jest współfinansowana ze środków Unii
Europejskiej w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w
ramach inicjatywy LEADER”. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata
2014-2020. Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa Inwestująca w obszary wiejskie”.

pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę