Nasze projekty

Warszawa: Ruszyła rekrutacja wolontariuszy na ŚDM

Pod koniec lipca Polska będzie gospodarzem Światowych Dni Młodzieży. Główne wydarzenia, w tym spotkanie młodzieży z całego świata z papieżem Franciszkiem, odbędą się w Krakowie. Wcześniej jednak, od 20 do 26 lipca w całym kraju odbędą się Dni w Diecezjach, między innymi w archidiecezji warszawskiej.

Reklama

W stolicy ruszyła rejestracja wolontariuszy, którzy będą pomagać pielgrzymom. Potrzebne jest tysiąc osób. Wszyscy muszą mieć w lipcu ukończone osiemnaście lat. Brak znajomości języka nie jest przeszkodą – mówi Marta Dermańska z Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta.

Wolontariusze będą pomagać miedzy innymi na lotnisku, dworcach, szlakach turystycznych, przy wydarzeniach kulturalnych i w świątyniach. Miasto oferuje im ubezpieczenie zdrowotne i wyżywienie. Rekrutuje ich między innymi Kościół katolicki. Pierwsze spotkanie już w niedzielę w parafii Najświętszego Zbawiciela przy Placu Zbawiciela – mówi ksiądz Jacek Laskowski.

Warszawa ma oficjalnie gościć 30 tysięcy młodych. Może ich jednak przyjechać nawet dwa razy tyle. Trzeba brać też pod uwagę tych, którzy będą tu przejazdem w drodze do Krakowa.

Reklama
Reklama

Wolontariat miejski to wspólne przedsięwzięcie samorządu, Centrum Myśli Jana Pawła II, archidiecezji warszawskiej i diecezji warszawsko-praskiej. Każda z instytucji w ramach wspólnego projektu rekrutuje wolontariuszy do wsparcia przygotowania wydarzeń, za które odpowiada bezpośrednio w trakcie organizacji Dni w Diecezjach. To tam trzeba szukać szczegółowych informacji o przystąpieniu do wolontariatu.


IAR/Grzegorz Maciak/K.P.

Reklama
Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite