Nasze projekty

Wanda Półtawska została patronem oddziału noworodkowego. Podziękowało za to ponad 15 tys. osób

"Wybór jej za patrona jest pięknym sygnałem dla pacjentów, że w szpitalu szanuje się i walczy o życie każdego dziecka, także o życie tych najciężej chorych" - napisano w liście z podziękowaniami dla władz szpitala w Krakowie.

fot. Grupa Proelio

Ponad 15 tysięcy osób podpisało się pod listem z podziękowaniem dla władz szpitala ginekologiczno-położniczego im. R. Czerwiakowskiego w Krakowie za wybór prof. Wandy Półtawskiej na patrona nowego oddziału noworodkowego. W czwartek przedstawiciele Fundacji Grupa Proelio, która przygotowała ten apel, przekazali podziękowania dyrektorowi szpitala dr hab. n. med. Antoniemu Marcinkowi.

„To sygnał, że w szpitalu szanuje się i walczy o życie każdego dziecka”

Nowy oddział noworodkowy im. prof. Wandy Półtawskiej otwarty został na początku marca. Otwarcie poprzedził protest przeciwko wyborowi prof. Wandy Półtawskiej na patrona oddziału organizowany przez środowisko antyklerykalne oraz krytyczne artykuły w mediach. Argumentem przeciwko tej decyzji miał być sprzeciw profesor Półtawskiej wobec aborcji i metody in vitro. W odpowiedzi Fundacja Grupa Proelio przygotowała list, w którym podziękowała władzom szpitala za wybór patrona.

Dziękujemy za wybór prof. Wandy Półtawskiej na patrona nowego oddziału noworodkowego. Prof. Wanda Półtawska, jako osoba wielce zasłużona w działalności na rzecz rodziny oraz dzieci, wspaniale nadaje się do takiej roli. Wybór jej za patrona jest pięknym sygnałem dla pacjentów, że w szpitalu szanuje się i walczy o życie każdego dziecka, także o życie tych najciężej chorych – mogliśmy w nim przeczytać. Pod listem podpisało się 15 230 osób.

Reklama

„Jest niedoścignionym wzorem walki o życie”

List z podziękowaniem dr Antoniemu Marcinkowi wręczyły w imieniu fundacji Joanna Zawodnik, której trójka dzieci urodziła się w szpitala oraz jej szwagierka Katarzyna Zawodnik. Katarzyna oraz mąż Joanny – Daniel, z powodu wady genetycznej są niewidomi od urodzenia.

Jako była pacjentka szpitala oraz Żona osoby urodzonej z wadą genetyczną bardzo doceniam wybór prof. Półtawskiej na patrona oddziału. Prof. Półtawska jest niedoścignionym wzorem walki o życie i działania na rzecz rodziny. Jest mamą czwórki dzieci, lekarzem, więc nie wyobrażam sobie lepszego kandydata na patrona oddziału, gdzie ratujemy kruche i delikatne życie na tak wczesnym etapie. Gdyby moje dziecko trafiłoby na taki oddział czułabym się bezpiecznie wiedząc, że lekarzom pracującym w tym miejscu przyświecają wartości reprezentowane przez dr Półtawską – mówi Joanna Zawodnik.

ZOBACZ TEŻ: „Nie ma raka. Zniknął”. Wanda Półtawska o cudzie i modlitwie ojca Pio

Reklama

Stanowisko za życiem prezentowane przez prof. Wandę Półtawską jest dla mnie złotem wypróbowanym w ogniu piekła obozu w Oświęcimiu. To tam mogła zobaczyć, do czego prowadzi wybiórcze udzielanie prawa do życia. Osoba, która ukończyła taką szkołę człowieczeństwa jest najlepiej wybraną patronką oddziału, na który ratuje się życie najsłabszych – mówi z kolei Katarzyna Zawodnik.

Oddział będzie zajmować się m.in. wcześniakami urodzonymi przed 31. tygodniem ciąży, a także noworodkami z wadami lub chorobami genetycznymi płodu. Jeszcze do niedawna w Polsce można było zabijać dzieci z wadami rozwojowymi do ok. 24 tygodnia ciąży. Absurdem byłoby wybranie na patrona oddziału kogoś kto popierał zabijanie dzieci w bardzo podobnym wieku i stanie zdrowia do tych, jakie będą się znajdować na oddziale, a nie tego kto walczył o to, aby nie można było ich zabijać – komentuje Zbigniew Kaliszuk, wiceprezes fundacji Grupa Proelio, autor listu.

PRZECZYTAJ: Listy – kronika niezwykłej przyjaźni Wandy Półtawskiej i Karola Wojtyły

Reklama

Było mi przykro, gdy obserwowałem atak na prof. Półtawską i szpital, czułem że potrzeba okazać im naszą solidarność. W proteście uczestniczyło ledwie kilka osób, ale nie przeszkodziło to mediom nagłośnić go jakby chodziło o jakieś ogromne wydarzenie. Zależało nam, aby pokazać, że wielokrotnie więcej docenia decyzję szpitala – dodaje Zbigniew Kaliszuk

Fundacja Grupa Proelio działa na rzecz ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci, małżeństwa, rodziny, dzieci i wolności sumienia. Działalność fundacji Grupa Proelio można śledzić poprzez stronę https://www.proelio.pl oraz poprzez media społecznościowe: https://www.youtube.com/GrupaProelio, https://www.facebook.com/grupaproelio/ i https://www.instagram.com/grupaproelio/.

kh, mat. prasowe/Stacja7


Dzięki książce poznasz niezwykłe życie dr Wandy Półtawskiej, obejmujące takie wydarzenia, jak wyrok śmierci za działalność w Szarych Szeregach, cztery lata przeżyte w obozie koncentracyjnym w Ravensbrück i przeprowadzona tam przez niemieckich lekarzy operacja pseudomedyczna, cudowne uzdrowienie z choroby nowotworowej za wstawiennictwem Ojca Pio, kilkudziesięcioletnia współpraca z księdzem Karolem Wojtyłą, biskupem, arcybiskupem, kardynałem i papieżem Janem Pawłem II, wszechstronna pomoc udzielona niezliczonym tysiącom ludzi, pomysł Deklaracji Wiary medyków i wiele innych. To wspaniała opowieść o łasce ponad stu lat aktywnego życia.
KUP KSIĄŻKĘ:
W sklepie internetowym Stacji7 dobroci.pl>>

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę