Nasze projekty

W swoim „Dzienniczku” wspomniała o nim 59 razy. Spowiednik św. Faustyny

W swoim "Dzienniczku" siostra Faustyna wspomniała o nim 59 razy. Był jej kierownikiem duchowym i spowiednikiem. Napisał pierwszą książkę o Bożym Miłosierdziu.

fot. marian.org/Wikipedia/Grant Whitty/unsplash.com

Rusza proces beatyfikacyjny o. Józefa Andrasza SJ, spowiednika i kierownika duchowego św. Faustyny Kowalskiej. Mógłby być patronem kierowników duchowych, na których jest dzisiaj wielkie zapotrzebowanie – uważa o. Mariusz Balcerak SJ, wicepostulator procesu beatyfikacyjnego o. Andrasza.

Jego słowa ją uspokoiły

Faustyna po raz pierwszy skorzystała z posługi jezuity w czasie rekolekcji przed ślubami wieczystymi w kwietniu 1933 roku. Miała przeświadczenie, że ten kapłan ją zrozumie. O Andrasz już podczas pierwszej spowiedzi zapewnił s. Faustynę, że to, czego ona doświadcza, pochodzi od Boga. Jego słowa ją uspokoiły. Wcześniej miała w tej sprawie wątpliwości – tłumaczy wicepostulator procesu beatyfikacyjnego.

O ich relacji wiemy z „Dzienniczka”

O. Andrasz rozmawiał z siostrą Faustyną wyłącznie w czasie spowiedzi, dlatego głównym źródłem wiedzy o ich relacji jest „Dzienniczek”. O. Andrasz jest tam wspomniany 59 razy. Poza tym o. Andrasz napisał książeczkę „Miłosierdzie Boże, ufamy Tobie”, wydaną po raz pierwszy w 1947 roku. Opisał w niej posłannictwo s. Faustyny i objawienia, wyjaśnił znaczenie obrazu i nabożeństwa i objaśnił, na czym polega zaufanie Jezusowi Miłosiernemu – dodaje o. Balcerak.

Reklama

Kierownicy duchowi są bardzo potrzebni

Dzisiaj kierownicy duchowi są bardzo potrzebni. Wiele osób szuka księży, którzy mogliby im dać nie tylko dać rozgrzeszenie, ale również radę duchową. O. Andrasz był oddany Kościołowi, posłuszny i mądry. Miał wiedzę, intuicję i doświadczenie, i to, co my, jezuici, nazywamy umiejętnością rozeznawania duchów – mówi.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę