Nasze projekty

W sobotę inauguracja jubileuszu 800-lecia przybycia dominikanów do Polski. Uroczystości w Krakowie

W sobotę rozpoczną się obchody jubileuszu 800-lecia przybycia dominikanów do Polski. Uroczystą Mszę św. w bazylice Świętej Trójcy celebrować będzie nowy prowincjał o. Łukasz Wiśniewski OP, a homilię wygłosi generał Zakonu Kaznodziejskiego o. Gerard Timoner OP. Będzie to jednocześnie zamknięcie obrad kapituły prowincjalnej.

Cathopic/Yandry Fernández Perdomo

W sobotę 19 lutego zostanie otwarty w Krakowie jubileusz 800-lecia przybycia dominikanów do Polski. W dominikańskiej bazylice w Mszy św. o godz. 12.00 wezmą udział członkowie kapituły prowincjalnej oraz przedstawiciele Rodziny Dominikańskiej: bracia, mniszki, świeccy i siostry dominikanki z Polski i zagranicy. Na zakończenie Mszy św. generał zakonu odmówi specjalną, jubileuszową modlitwę w intencji dominikanów i dominikanek i roześle ich od grobu św. Jacka, pierwszego polskiego dominikanina, aby na nowo głosili Ewangelię „wszystkim, wszędzie i na wszelkie sposoby”.

Będzie to pierwsza wizyta generała zakonu w Polsce od jego wyboru, czyli od 3 lat.

Msza św. zakończeniem kapituły prowincjalnej

Msza jednocześnie zakończy trwającą od 24 stycznia kapitułę prowincjalną. Rano, w obecności członków kapituły, którzy po dwóch tygodniach wrócą do Krakowa, zostaną podpisane akta kapituły. Z zakonnikami spotka się też ojciec generał. Przez ostatnie 4 tygodnie bracia rozmawiali o sytuacji w prowincji i wyzwaniach, z którymi przyjdzie się im zmierzyć w kolejnych 4 latach. Kapituła wybrała prowincjała oraz nową radę prowincji.

Reklama

W ostatnich dniach definitorium, czyli sześciu delegowanych braci i prowincjał, opracowywało ostateczną wersję akt kapituły i podejmowało ważne decyzje personalne.

Krakowscy dominikanie zapraszają całą Rodzinę Dominikańską i wszystkich przyjaciół zakonu na Mszę jubileuszową. Dla tych, którzy nie będą mogli przybyć, przygotowana jest transmisja internetowa wydarzenia >>KLIKNIJ TUTAJ>>.

pa, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę